Umowa na dofinasowanie budowy boisk sportowych przy starogardzkich szkołach podpisana
20 lutego br. Prezydent Miasta Starogard Gdański podpisał z Marszałkiem Województwa Pomorskiego umowę na dofinasowanie budowy boisk sportowych przy szkołach podstawowych – PSP 2 i PSP 8. Województwo Pomorskie wsparło inwestycję kwotą 1,68 mln zł. Tyle samo przekazało Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zapewnione z zewnątrz finasowanie gwarantuje rozpoczęcie inwestycji w tym roku. Całe zadanie będzie kosztować ok. 6,8 mln zł i zostanie wykonane w ciągu dwóch lat.
Zapewnione dofinansowanie w kwocie 3,36 mln zł – po 1,68 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku w ramach Programu Rozwój Infrastruktury Sportowej Województwa dla Województwa Pomorskiego - Edycja 2025 pozwoli miastu rozpocząć procedurę przetargową na wyłonienie wykonawcy inwestycji. Chodzi o budowę dwóch boisk sportowych przy Szkole Podstawowej Nr 2 i Nr 8.
Projekty tych boisk były gotowe już marcu 2025roku. Autorem projektu boiska przy PSP NR 8 jest znana już w Starogardzie pracownia architektoniczna MC Architekci ze Szczecina, która m.in stworzyła koncepcję budynku Centrum Deyny. Projekt boiska przy PSP Nr 2 przygotowała szkoła.
W piątek 20 lutego br. w sali herbowej Prezydent Miasta Janusz Stankowiak podpisał z Marszałkiem Województwa Pomorskiego Mieczysławem Strukiem umowę na dofinansowanie tej inwestycji. Podobne umowy podpisali włodarze tylko pięciu gmin – m.in. Słupska, Malborka czy Gminy Kwidzyn.
— Połączone środki rządowe i regionalne, umożliwiły naszemu miastu realizację kolejnej ważnej dla mieszkańców inwestycji sportowej. Dla mnie to coś więcej niż tylko budowa boisk. To inwestycja w zdrowie, rozwój i przyszłość naszych dzieci i młodzieży. To także miejsce integracji całych społeczności – bo nowe obiekty będą służyć nie tylko uczniom, ale również mieszkańcom i seniorom. Cieszę się, że znaleźliśmy się w gronie zaledwie kilku samorządów w regionie, które otrzymały takie wsparcie. To dowód, że konsekwentnie i skutecznie sięgamy po środki zewnętrzne, dbając o rozwój naszego miasta. Troska o przyszłość młodego pokolenia to nasza wspólna odpowiedzialność – i myślę, że najlepsza inwestycja, jaką możemy dziś podjąć — powiedział Janusz Stankowiak.
Projekt będzie realizowany w latach 2026-2027.
