Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Uczta dla miłośników muzyki klasycznej

Dena Piano Duo Berlin, Leszek Kułakowski Jazz Orchestra oraz Bester Quartet to artyści, którzy w ramach festiwalu „Mozartiana Flesz” wystąpili w Starogardzie Gdańskim. Koncerty odbywały się przez trzy dni, od 21 do 23 sierpnia. Festiwal zainaugurował występ Dena Piano Duo Berlin, który odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Witolda Lutosławskiego. Leszek Kułakowski Jazz Orchestra wystąpiła w czwartek, a Bester Quartet w piątek na plenerowej scenie w Parku Nowe Oblicze. – Międzynarodowy Festiwal Mozartowski pn „Mozartiana Flesz” odbył się u nas po raz drugi. Starogard Gdański jest jedynym miastem, które przy tym wydarzeniu współpracuje z Gdańskiem, gdzie organizowane jest ono już od 14 lat. Posłuchać można na nim najwybitniejszych muzyków. W zeszłym roku gościliśmy artystów z Japonii, Gruzji, Austrii. Festiwal to Mozart w wersji klasycznej, eksperymentalnej oraz na jazzowo, uczta dla miłośników dobrej muzyki w najlepszym wykonaniu – mówi dyrektor Starogardzkiego Centrum Kultury Ewa Roman. Leszek Kułakowski Jazz Orchestra podczas koncertu w Parku Nowe Oblicze, fot. SCK. – Z inicjatywą zorganizowania części festiwalu w naszym mieście wyszła p. Urszula Ossowska. Pomysł bardzo mi się spodobał. Jestem bardzo zadowolona, że to wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem i zostało tak pozytywnie odebrane. Dlatego planuje organizację kolejnych edycji przy współpracy z Polskim Chórem Kameralnym, który jest organizatorem tego festiwalu w Gdańsku – zapowiada Ewa Roman. Patronat nad Międzynarodowym Festiwalem Mozartowskim „Mozartiana Flesz 2019” sprawowali Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich i Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak. Fot. Magdalena Dalecka
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności