Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Taneczna niedziela w Starogardzkim Centrum Kultury

Prawie 150 tancerzy uczestniczyło w Turnieju Tańca Towarzyskiego pod hasłem "Pierwszy Krok Taneczny". Konkurs odbył się 17 kwietnia w sali widowiskowej Starogardzkiego Centrum Kultury. Zatańczyły zarówno dzieci w wieku przedszkolnym, jak i dorośli w dwóch grupach wiekowych. Młodsi tancerze zaprezentowali wybrane tańce towarzyskie m.in. walc angielski, sambę, cza czę, polkę i jive'a. Dorośli i pary sportowe klasy "E" wychodziły na parkiet w dwóch odsłonach. Zatańczyły tańce standardowe i latynoamerykańskie. Licznie zgromadzeni widzowie obejrzeli występy konkursowe z podziałem na grupy wiekowe: dzieci do 6 lat, 7-9 lat, 10-13 lat, 14-16 lat z klasę taneczną "E" oraz dorośli w kategorii Hobby. Sędziowie oceniali pary i solistyki. Wszystkich uczestników nagrodzono medalami. W turnieju tańca swoje umiejętności zaprezentowały instytucje: - Studio Tańca "Beata" - Gdańsk - Ośrodek Kultury - Czersk - Gminny Ośrodek Kultury - Skarszewy - Miejski Ośrodek Kultury - Skórcz - Gminny Ośrodek Kultury - Kaliska - Gminny Ośrodek Kultury - Zblewo - Gminne Przedszkole - Zblewo - Niepubliczne Przedszkole "Akademia Pluszowego Misia" w Starogardzie Gdańskim - Klub Tańca Towarzyskiego "Impuls" - Starogard Gd. Atrakcją Turnieju był pokaz tańca w wykonaniu Wiktorii Szramke i Łukasza Sojki z KTT "Impuls", pary tańczącej w klasie tanecznej "D". Organizatorem "Pierwszego Kroku Tanecznego" było Starogardzkie Centrum Kultury i Klub Tańca Towarzyskiego "Impuls", który w przyszłym roku będzie obchodził 40 lecie istnienia. Partnerem imprezy było Stowarzyszenie Wspomagające Osoby ze Środowisk Dysfunkcyjnych "Można Inaczej" w Starogardzie Gdańskim. Info. Starogardzkie Centrum Kultury
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności