"Szczęśliwe małżeństwo, to długa rozmowa, która wciąż wydaje się zbyt krótka." Złote Gody par małżeńskich w Starogardzie Gdańskim
Wpisane już w tradycję Urzędu Miasta uroczyste obchody długoletniego pożycia małżeńskiego świętowało 11 lutego br. 9 par. Tym razem goście magistratu celebrowali Złote Gody.
Słowa uznania pod adresem dostojnych jubilatów, podziękowania za długie pożycie małżeńskie i piękny przykład dla młodego pokolenia wyrazili Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak oraz Przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert, którzy odznaczyli pary okolicznościowymi medalami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Swoje 50-lecie związku obchodzili:
- Państwo Elżbieta i Marian Betlejewscy (pan Marian przybył z wnuczką Darią)
- Państwo Janina i Mirosław Ciechanowscy
- Państwo Danuta i Franciszek Walkowscy
- Państwo Maria i Józef Toczek
- Państwo Krystyna i Marek Pacholscy
- Państwo Grażyna i Krzysztof Kleina
- Państwo Teresa i Ryszard Galikowscy
- Państwo Irena i Gerard Okroj
- Państwo Jadwiga i Wiesław Lica – (pan Wiesław przybył sam)
- Państwo Wiesława i Jan Knopik – (nieobecni na obchodach)
- Państwo Elżbieta i Józef Lubińscy - (nieobecni na obchodach)
Spotkanie uświetnił występ utalentowanej Julii Gołębiowskiej, która uraczyła swoim głosem zebranych gości.
Pary, które otrzymały medale, obchodziły swoje jubileusze małżeńskie w 2024 roku i stanowią one tylko część jubilatów, którzy złożyli wnioski o przyznanie medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Uroczystość wręczania medali za długoletnie pożycie małżeńskie Urząd Stanu Cywilnego organizuje niezwłocznie po otrzymaniu ich z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Pozostali jubilaci, obchodzący swoje święto w 2025 roku będą zapraszani na podobne uroczystości niezwłocznie po otrzymaniu medali i legitymacji. Państwa oczekujących na swoją uroczystość #USC prosi o wyrozumiałość i cierpliwość. Na kolejność wpływających medali Urząd nie ma wpływu. Ci Państwo, którzy będą obchodzić swój Jubileusz w roku 2026 mogą składać wnioski o przyznanie medalu. Ci Państwo, którzy będą obchodzić swój Jubileusz w roku 2026 mogą składać wnioski o przyznanie medalu.
Fot. Anna Więckiewicz
