Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Świętujmy razem w duchu niepodległości!

11 listopada obchodzić będziemy 106. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak oraz Przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert zapraszają z tej okazji na Marsz ku Wolności oraz uroczystości w Parku Miejskim. W kościele pw. św. Mateusza o godzinie 13:30 rozpocznie się msza św. w intencji Ojczyzny i mieszkańców Starogardu Gdańskiego. O godzinie 15:00 spotykamy się na parkingu sklepu Carrefour (al. Niepodległości). Po uformowaniu szyku przy dźwiękach Orkiestry Dętej Starogardzkiego Centrum Kultury przejdziemy do Parku Miejskiego, gdzie zbiórka uczestników przewidziana jest na godz. 15:40. Odśpiewamy Hymn Państwowy, wysłuchamy przemówień okolicznościowych i złożymy wiązanki kwiatów. Od godziny 16.00 na mieszkańców Starogardu, w parku przy pomniku Wierzyczanki czekać będzie gorąca grochówka żołnierska. Zapraszamy do wspólnego świętowania. Mile widziane barwy narodowe, flagi i flagietki. Plakat informujący o obchodach Dnia Niepodległości.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności