Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Światełko dla Pawła Adamowicza

Pamięci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, a przeciw nienawiści i agresji – 14 stycznia o godz. 20:00 starogardzianie tłumnie zebrali się na Rynku przed Ratuszem. Dali wyraz solidarności z pogrążonym w żałobie Gdańskiem. Prezydent Janusz Stankowiak Miasta ogłosił w mieście trzydniową żałobę. 14 stycznia o godzinie 20:00 starogardzianie zebrali się na Rynku przed Ratuszem, aby być razem w tym smutnym dniu. Uczcili pamięć wielkiego człowieka i niezwykłego gdańszczanina Pawła Adamowicza - Prezydenta Miasta Gdańsk, bezgłośnie wyrażając sprzeciw wobec nienawiści i agresji. - Dziękuję Wam, że w tej trudnej, dramatycznej chwili jesteśmy tu razem, aby dać wyraz naszej solidarności z prezydentem Pawłem Adamowiczem, który dokładnie 24 godziny temu został ugodzony nożem, a dzisiaj nie ma go już wśród żywych. Łączymy się w bólu z rodziną i wszystkimi gdańszczanami – powiedział prezydent Janusz Stankowiak Prezydent podkreślił, że ludzie się różnią w naturalny, piękny sposób. Każdy ma jednak prawo do własnych myśli i uczuć. Ma też prawo do szacunku bez względu na jego wyznanie religijne i poglądy polityczne. Zaapelował, aby wrócić do używania prostych słów: proszę, dziękuję, przepraszam, aby uczyć się od nowa tolerancji. - Tworzymy jedno wspólne społeczeństwo. Mówimy tym samym językiem. Mamy tę samą tradycję i historię. Obchodzimy te same święta. Proszę przestańmy się dzielić. Mówmy do siebie: proszę, dziękuję, przepraszam, aby testament Pawła Adamowicza zapisał się w naszych sercach na stałe. Dzisiaj wszyscy jesteśmy gdańszczanami – zakończył prezydent. https://www.youtube.com/watch?time_continue=115&v=V-MINjVml1M Modlitwę w intencji tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza wspólnie z mieszkańcami Starogardu Gdańskiego odmówił ksiądz dziekan Józef Pick. W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza w dniu 14 stycznia 2019 r. Prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak ogłosił na terenie Gminy Miejskiej Starogard Gdański trzydniową żałobę, obowiązującą do dnia 17 stycznia 2019r. Na znak solidarności z pogrążonym w żałobie Gdańskiem, w czasie jej trwania wszystkie flagi, znajdujące się przy budynkach Urzędu Miasta oraz przy siedzibach jednostek organizacyjnych Gminy zostały opuszczone do połowy masztów.  fot. Łukasz Kowalski/Mariusz Szwoch    
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności