Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Stypendia na działalność artystyczną

Każdy z nich ma ambitne plany i głowę pełną pomysłów. Dwudziestu czterech artystów otrzymało od Prezydenta Miasta Starogard Gdański stypendia kulturalne. Stosowne umowy podpisali 28 marca. – Miło jest spotykać się z Państwem w takim gronie. Jak większość z Was wie, środowisko kulturalne jest mi najbliższe. Chociaż większość z Państwa na swoim koncie ma już liczne sukcesy, nie spoczywacie na laurach. Pomysłów wciąż macie co niemiara. Zdaję sobie sprawę z tego, że środków na wspieranie twórców kultury mogłoby być więcej, bo potrzeb jest sporo. Mam jednak nadzieję, że stypendium, które Państwo dzisiaj otrzymali pomoże Wam w realizacji planów – mówił prezydent Janusz Stankowiak. Stypendium kulturalne na 2022 r. otrzymali: Renata Cherek – malarstwo na szkle, folk sacrum z Kociewia Aleksandra Cwil – rozwój umiejętności pianistycznych Regina Dziki – wykonanie zastawy stołowej inspirowanej motywem kociewskim Kapela Kociewska Fefernóski – cykl koncertów - umowę z Prezydentem Miasta podpisał Wojciech Leszczyński  Elena Kalinina – portrety znanych starogardzian Jolanta Lange – obrazy w technice akrylowej Michał Majewski – jubileuszowa wystawa malarstwa i rzeźby Aleksandra Miczek – przygotowanie spektaklu teatralnego Katarzyna Mokwa – prace plastyczne i instalacje artystyczne Michał Nagórski – nagranie płyty zespołu Blue MC Paweł Ratajek – „Kociewskie wieczory akordeonowe” David Schroeder – uczestnictwo w warsztatach pianistycznych Jennifer Schroeder – organizacja trasy koncertowej po USA Chór Sicut Avis – podniesienie poziomu artystycznego chóru Dariusz Syrkowski – wystawa grafik o Starogardzie Piotr Tyborski - kompleks rzeźb odzwierciedlający trudny czas XXI wieku Paweł Wyborski – przygotowanie cyklu obrazów „Spojrzenia i milczenia” Kaja Zadurska – wystawa rysunku i malarstwa Irena Zagórska – obrazy przedstawiające powiat starogardzki Marek Zagórski – pasyjki rzeźbione Czworo stypendystów nie mogło przyjść na uroczyste podpisanie umów. Zofia Sumczyńska (przygotowanie wystawy jubileuszowej), Magdalena Haras (prace olejne i pastele suche), Adam Haras (pejzaże i postacie ludzkie) oraz Szymon Góralczyk (opowieści starogardzkie) podpiszą je w późniejszym terminie. Przyznawanie stypendiów w dziedzinie kultury nie jest zadaniem łatwym. Trudno jednoznacznie ocenić artystów, zwłaszcza jeśli zajmują się różnymi dziedzinami. Tegoroczni stypendyści z pewnością nie zapomną, że wkład w ich rozwój ma także miejsce, w którym nie tylko tworzą, ale i żyją – Starogard Gdański. Stypendia w dziedzinie kultury przyznane zostały na podstawie Uchwały Nr XV/163/2019 Rady Miasta Starogard Gdański. Środki przeznaczone w projekcie budżetu miasta na 2022 r. na stypendia kulturalne to w sumie 40 000 zł. Fot. Małgorzata Rogala

Galeria zdjęć

Stypendia kulturalne 2022 Stypendia kulturalne 2022 Stypendia kulturalne 2022 Stypendia kulturalne 2022 Stypendia kulturalne 2022 Stypendia kulturalne 2022 Stypendia kulturalne 2022 Stypendia kulturalne 2022 Stypendia kulturalne 2022 Stypendia kulturalne 2022 Stypendia kulturalne 2022 Stypendia kulturalne 2022 Stypendia kulturalne 2022 Stypendia kulturalne 2022 Stypendia kulturalne 2022
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności