Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Stypendia dla artystów wręczone

Niektórzy mają już spore doświadczenie, inni dopiero zaczynają swoją artystyczną drogę, ale każdy z nich na swoim koncie ma już sukcesy. 5 marca Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak w towarzystwie Przewodniczącej Komisji Kultury i Promocji Miasta Rady Miasta Martyny Łangowskiej-Siembidy wręczył stypendia kulturalne na 2024 r. Wsparcie na łączną kwotę 40 000 zł otrzymało 11 artystów. – W tym roku do Urzędu Miasta trafiło 28 wniosków o stypendia. Wspólnie z Komisją Kultury i Promocji Miasta zdecydowaliśmy o przyznaniu 11. Cieszę się, że możemy Państwa wesprzeć w kontynuowaniu Waszych pasji. Widać, że kochacie to, czym się zajmujecie. Udowodniliście to nie raz. Jestem Wam za to niezwykle wdzięczny i chciałbym Wam nie tyle pogratulować, co przede wszystkim podziękować za Państwa działania dla lokalnej społeczności. Często przecież uświetniacie swoją twórczością miejskie wydarzenia, podnosząc tym samym ich rangę – mówił Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak. Od lewej: Martyna Pazera, która otrzymała stypendium w dziedzinie grafiki i Beniamin Tomasz Cierniak - stypendysta w dziedzinie malarstwa Od lewej: Martyna Pazera, która otrzymała stypendium w dziedzinie grafiki i Beniamin Tomasz Cierniak - stypendysta w dziedzinie malarstwa – Moment wręczania stypendiów w dziedzinie kultury jest tak samo podniosły dla nas, jak i dla Państwa. Jest mi niezmiernie miło spotkać się dzisiaj z Państwem i patrzeć na Waszą radość. Wierzę, że przyznane środki pozwolą Wam jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła, czego z całego serca Państwu życzę – powiedziała Przewodnicząca Komisji Kultury i Promocji Miasta Rady Miasta Starogard Gdański Martyna Łangowska-Siembida. – Kapela Kociewska Fefernuski, którą reprezentuję, stypendium kulturalne Prezydenta Miasta otrzymała już drugi raz. Te środki są dla nas bardzo pomocne. W tym roku planujemy przeznaczyć je na organizację koncertów naszego zespołu, które promować będą Starogard Gdański i całe Kociewie – swoje plany zdradził Wojciech Leszczyński. Wojciech Leszczyński (w środku) z Prezydentem moiasta Starogard Gdański januszem Stankowiakiem i Prezewodniczącą Komkisji Kultury i promocji miasta Martyną Łangowską-Siembidą. Wojciech Leszczyński (w środku) z Prezydentem Miasta Starogard Gdański Januszem Stankowiakiem i Przewodniczącą Komisji Kultury i Promocji Miasta Martyną Łangowską-Siembidą Na działalność artystyczną w 2024 r. stypendium Prezydenta Miasta Starogard Gdański otrzymali: w dziedzinie malarstwa: Bieniamin Tomasz Cierniak Zygmunt Lidka Zofia Sumczyńska Kaja Zadurska w dziedzinie muzyki: Łukasz Kiełpiński Wojciech Leszczyński Michał Nagórski Paweł Ratajek Agnieszka Wiśniewska w dziedzinie teatru: Aleksandra Miczek w dziedzinie grafiki: Martyna Pazera W ciągu dobiegającej końca kadencji Prezydenta Miasta w latach 2019 – 2024 przyznano w sumie 117 stypendiów kulturalnych. Ich kwota wyniosła w sumie 240 000 zł. Wszystkim artystom serdecznie gratulujemy. Fot. Małgorzata Rogala

Galeria zdjęć

Wręczenie stypendiów kulturalnych 2024 Wręczenie stypendiów kulturalnych 2024 Wręczenie stypendiów kulturalnych 2024 Wręczenie stypendiów kulturalnych 2024 Wręczenie stypendiów kulturalnych 2024 Wręczenie stypendiów kulturalnych 2024 Wręczenie stypendiów kulturalnych 2024 Wręczenie stypendiów kulturalnych 2024 Wręczenie stypendiów kulturalnych 2024 Wręczenie stypendiów kulturalnych 2024 Wręczenie stypendiów kulturalnych 2024 Wręczenie stypendiów kulturalnych 2024 Wręczenie stypendiów kulturalnych 2024 Wręczenie stypendiów kulturalnych 2024
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności