Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Strażnicy spotkali się z seniorami

Z myślą o bezpieczeństwie osób starszych Straż Miejska zorganizowała pod koniec października spotkania z seniorami. Strażnicy odwiedzili Kluby Seniora ,,Złota Jesień '', przy Osiedlowy Dom Kultury na os.60-Lecia ONP oraz klub działający w świetlicy Spółdzielni Mieszkaniowej „Kociewie”. Seniorzy mieli okazję dowiedzieć się jak dbać o swoje bezpieczeństwo zadać pytania i porozmawiać o nurtujących ich problemach związanych z tym tematem. Rozmawiano również o potencjalnych zagrożeniach na drodze, zarówno w kontekście pieszych jaki i rowerzystów. Poruszono temat odblasków, które właśnie o tej porze roku powinny być nieodłącznym elementem stroju każdego pieszego. Ich noszenie może uratować nie tylko zdrowie ale często nawet życie. Na zakończenie, poprzez zabawę uczestnicy spotkania mogli zagrać w grę dotyczącą znajomości segregacji odpadów. Przypominamy, że telefon alarmowy do Straży Miejskiej to 986. Fot: Straż Miejska w Starogardzie Gdańskim Noś odblask, bądź widoczny, apelowali strażnicy miejscy.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności