Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Straże Miejskie i Gminne spotkały się z wojewodą

Wojewoda Dariusz Drelich 28 września spotkał się z przedstawicielami Prefektury Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego, by omówić m.in. dotychczasowe działania i formy współpracy z policją i strażą pożarną. - Dziękują za Państwa pracę i zaangażowanie, które jest szczególnie ważne w trudnych sytuacjach, a takim był czas walki z pandemią Covid 19 – podkreślił wojewoda. Starogard Gdański na spotkaniu reprezentowała zastępca komendanta Straży Miejskiej, prefekt Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego Krystyna Kwidzińska-Kulas.  W województwie pomorskim funkcjonuje 26 straży miejskich i 10 gminnych. Prefektura Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego istnieje od 2016 r. Tworzą ją przedstawiciele części pomorskich straży. Główne cele prefektury to: podejmowanie przedsięwzięć o charakterze regionalnym, organizowanie wspólnych szkoleń dla funkcjonariuszy, inicjowanie zmian w zakresie uprawnień straży gminnych i miejskich oraz integrowanie środowiska. Pomorskie Straże Gminne i Miejskie w liczbach:  648 – liczba strażników 41 531 – interwencji (środki oddziaływania wychowawczego z art. 41 KW) 40 445 – liczba mandatów karnych (3 837 017 zł) 3 073 - wnioski do sądu 3 740 - inny sposób zakończenia czynności (np. odstąpienie od skierowania wniosku o ukaranie, przekazanie sprawy innym organom) 14375 - pojazdy unieruchomione (blokada kół) 94 891 – zgłoszenia od mieszkańców ( 17630 - zakłócenia porządku publicznego, 33190 – zagrożenia w ruchu drogowym, 13281 - ochrona środowiska i gospodarka odpadami, 1277 - doprowadzenia do izby wytrzeźwień lub miejsca zamieszkania, 5585 - zagrożenia życia i zdrowia, 972 - zagrożenia pożarowe (katastrofy), 9205 – liczba zgłoszeń dotyczących zwierząt) 4241 - liczba wspólnych patroli (strażnicy pełnili służbę z policjantami z komórek patrolowo – interwencyjnych i ruchu drogowego) 95 - akcji prewencyjnych (3488 strażników) dotyczących m.in.: uświadamiania mieszkańców o stosowaniu reżimu sanitarnego w związku z Covid 19; bezpieczeństwa młodzieży w sezonie letnim, eliminowania z dróg i parkingów pojazdów nieużytkowych i zdewastowanych; bezpieczeństwa i porządku na terenie gminy i na posesjach; eliminowania zagrożeń na placach zabaw - kontrola stanu technicznego urządzeń oraz stanu sanitarnego piasku. Inne wspólne działania - przestrzeganie przepisów w związku z Covid 19, kontrole osób przebywających na kwarantannie, monitorowanie sytuacji osób bezdomnych, zabezpieczanie imprez sportowych, uroczystości państwowych, religijnych i imprez kulturalno–rozrywkowych (dane za rok 2020). 
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności