Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Straż Miejska z wizytą u przedszkolaków

Dzieci, także te najmłodsze, muszą wiedzieć jak bezpiecznie poruszać się po ulicach. Milusińskich z przedszkola „Miś Uszatek” 20 września odwiedzili strażnicy miejscy, którzy mówili im jak dbać o własne bezpieczeństwo. Maluchy uważnie słuchały, zadawały pytania i dyskutowały z przedstawicielami starogardzkiej Straży Miejskiej. Okazało się, że na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym wiedzą całkiem sporo. Najważniejsze jest jednak to, że potrafią zadbać o siebie na drodze. - Takie rozmowy z dziećmi są bardzo ważne. Od najmłodszych lat muszą być świadome czyhających na nie zagrożeń. Starogardzkie maluchy mają na ten temat naprawdę imponującą wiedzą - powiedziała zastępca komendanta Straży Miejskiej w Starogardzie Gdańskim Krystyna Kwidzińska-Kulas.  Te same przedszkolaki dwa dni wcześniej, czyli 18 września gościły u siebie Macieja Bujnego ze starogardzkiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Pan Maciek opowiadał im o swoich podopiecznych czworonogach. Uczulał także na to, że zwierzę to nie zabawka i nie można pozbyć się jej, kiedy się znudzi. Do przedszkola przyprowadził ze sobą psa, który z miejsca skradł dziecięce serca. Maciej Bujny z jednym ze swoich podopiecznych w otoczeniu przedszkolaków z "Misia Uszatka".
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności