Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Stowarzyszenie Sportowo Rehabilitacyjne START-ON zrealizuje nowy projekt

Stowarzyszenie Sportowo Rehabilitacyjne START-ON organizując w Starogardzie Gdańskim cykliczne wydarzenia sportowo-integracyjne aktywizuje i integruje osoby z niepełnosprawnością. 14 lutego w siedzibie Urzędu Miasta Prezydent Janusz Stankowiak podpisał z założycielką i wiceprezes Stowarzyszenia Katarzyną Wątką umowę na realizację zadania publicznego pod tytułem „Startujmy razem 2024” w wysokości 2.600,00 zł. Stowarzyszenie START-ON powstało we wrześniu 2020 roku, aby zaktywizować i integrować osoby z niepełnosprawnością. Od dwóch lat organizują cykliczne wydarzenia sportowo-integracyjne. Nowy projekt ma na celu integrację, edukację i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu, w szczególności poprzez wspieranie działań sportowych, propagujących zdrowy i aktywny tryb życia wśród mieszkańców miasta. Ma charakter jednoroczny i został zaplanowany od 5 lutego br. do 29 grudnia. Obejmuje prowadzenie zajęć sportowych na basenie. Skierowany jest do osób z różnym stopniem niepełnosprawności by aktywizować je poprzez sport i zapobiegać wykluczeniu społecznemu. Fot. Anna Więckiewicz Zdjęcie główne: Stowarzyszenie START-ON Prezydent Janusz Stankowiak podpisał z założycielką i wiceprezes Stowarzyszenia START -ON Katarzyną Wątką umowę na realizację ich nowego projektu  
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności