Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Starogardzkie Lato Muzyczne po raz piąty

Stowarzyszenie Sicut Avis otrzymało 3000 zł wsparcia na organizację dwóch wyjątkowych jubileuszowych koncertów muzyki klasycznej w ramach V edycji Starogardzkiego Lata Muzycznego.   Umowę z Prezydentem Miasta Januszem Stankowiakiem podpisał Łukasz Kiełpiński, dyrektor artystyczny Sicut Avis. Pierwszy koncert to niezapomniana podróż muzyczna w wykonaniu wybitnego akordeonisty Alberta Woelke oraz chóru Sicut Avis – od Bacha, przez tango i muzykę rozrywkową, po współczesne kompozycje akordeonowe. Na zakończenie koncertu wspólnie z chórem Sicut Avis artysta wykona kilka utworów o tematyce ludowej. Drugie wykonanie zaskoczy oryginalnością – wystąpi organista Bazyliki Mariackiej w Gdańsku oraz instrumentalista grający na unikalnych instrumentach: suce biłgorajskiej i fidelu płockim. O sczegółach wydarzeń będziemy informować. Podpisanie umowy u prezydenta. Od lewej: Prezydent Miasta Janusz Stankowiak i Łukasz Kiełpiński ze stowarzyszenia Sicut Avis.  
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności