Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Starogardzkie Lato Muzyczne dofinansowane

2 500 zł na organizację w Starogardzie Gdańskim dwóch koncertów muzyki klasycznej otrzyma Stowarzyszenie Sicut Avis. Jego przedstawiciele podpisali umowę z prezydentem miasta Januszem Stankowiakiem. Stowarzyszenie Sicut Avis wychodzi do mieszkańców stolicy Kociewia i okolic z inicjatywą aktywnego i pożytecznego spędzania czasu wolnego. W ramach zaplanowanego przez jego członków Starogardzkiego Lata Muzycznego zorganizowane zostaną dwa koncerty muzyki klasycznej. Pierwszy z nich muzyką organową wypełni organista Bazyliki Mariackiej w Gdańsku Patryk Dopke. Drugim wydarzeniem będzie koncert w wykonaniu Elbląskiego Chóru Kameralnego i chóru Sicut Avis ze Starogardu Gdańskiego. Przedstawiciele Stowarzyszenia Sicut Avis.  – Takie wydarzenie organizujemy już po raz kolejny. Poprzednie imprezy pokazały, że muzyka klasyczna ma w naszym mieście sporą rzeszę odbiorców. Ogromnie nas to cieszy. Tym bardziej, że publiczności z roku na rok przybywa. Co ciekawe, jest ona w różnym wieku. Wstęp na oba koncerty będzie bezpłatny. Ich konkretne terminy będziemy jeszcze Państwu podawać – powiedzieli organizatorzy Starogardzkiego Lata Muzycznego. Fot. Małgorzata Rogala
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności