Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Starogardzianie wpisami do księgi kondolencyjnej oddają hołd zmarłemu Prezydentowi Gdańska

- Bardzo zasmuciła nas wiadomość o Pana nagłej śmierci. W wielkim bólu i cierpieniu łączymy się ze wszystkimi gdańszczanami i dziękujemy za te wspaniałe 20 lat prezydentury … Nie mówimy do widzenia, nie mówimy żegnamy…Mówimy do zobaczenia po drugiej stronie, w lepszym świecie – to jeden z wpisów w księdze kondolencyjnej wyłożonej w holu starogardzkiego magistratu. Starogardzianie swoimi wpisami oddają hołd śp. Pawłowi Adamowiczowi. Łącząc się w bólu z Rodziną, Przyjaciółmi Zmarłego i wszystkimi gdańszczanami wyrażają swój żal i niedowierzanie. - Nie znajdujemy słów, aby opisać , jak bardzo jesteśmy wstrząśnięci – Beata i Jan. - To ogromna tragedia, której nie jesteśmy w stanie zrozumieć i z którą nigdy się nie pogodzimy – piszą Karolina i Rafał . - Odszedł człowiek mądry, uczciwy, szlachetny. Posiadł wiedzę i doświadczenie, talent organizatorski i pozytywne nastawienie do ludzi – napisali Justyna i Marek - Był człowiekiem, który kochał ludzi. Kochał też naszą harcerską służbę dla drugiego człowieka. Wiemy, że zawsze był z nami i wspierał harcerskie działania– napisali starogardzcy Harcerze. Księga kondolencyjna wyłożona jest w holu na I piętrze starogardzkiego magistratu W księgę można się wpisywać do piątku do godz. 14:00. Księga wyłożona jest w Urzędzie Miasta przy ul. Gdańskiej 6, w holu na I piętrzę. W sobotę o godz. 12:00 w Kościele św. Wojciecha odprawiona zostanie msza św. w intencji śp. Pawła Adamowicza. W związku z trwającą żałobą, wiele wydarzeń w mieście zostało odwołanych lub przełożonych na inny termin. Odwołane zostało Spotkanie Noworoczne władz samorządowych, zaplanowane na piątek 18 stycznia. Koncert Teresy Werner z dnia 19.01.2019 r. został przełożony na poniedziałek 21 stycznia, na godzinę 17:30. Amatorski Turniej Piłki Nożnej został przełożony na niedzielę 20 stycznia, na godzinę 9:00. W solidarności z pogrążonym w żałobie Gdańskiem w Starogardzie do czwartku 17 stycznia wszystkie flagi miasta są opuszczone do połowy masztów.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności