Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Starogardzcy policjanci otrzymali nowy radiowóz

Starogardzcy Dzielnicowi otrzymali nowy oznakowany radiowóz. Zakup auta sfinansowała Komenda Główna Policji oraz lokalne samorządy. Skoda Octavia będzie wykorzystywana przez mundurowych w codziennych patrolach na terenie gminy miejskiej i wiejskiej Starogard Gdański oraz gminy Bobowo.

22 stycznia 2026 r. przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim odbyła się uroczystość przekazania funkcjonariuszom nowego radiowozu. Samochód marki Skoda Octavia ze 110 konnym silnikiem zakupiony został z połączonych środków samorządowych oraz budżetu Policji. W jego kosztach partycypował Urząd Miasta Starogard Gdański, Urząd Gminy w Starogardzie Gdańskim oraz Urząd Gminy w Bobowie.

Kluczyki do policyjnego auta ufundowanego przez społeczeństwo wraz z życzeniami pomyślnego użytkowania przekazali na ręce policjantów przedstawiciele urzędów współfinansujących ten zakup, Prezydent Starogardu Gdańskiego – Janusz Stankowiak, Wójt Gminy Starogard Gdański – Artur Osnowski oraz Elżbieta Ratyńska – zastępca wójta Gminy Bobowo. 

Mł. insp. Adam Bork – Komendant Powiatowy Policji w Starogardzie Gdańskim podziękował za wsparcie i pomoc samorządów. 

— Nowe auto z pewnością ułatwi pracę dzielnicowym i przyczyni się do poprawy poczucia bezpieczeństwa gości oraz mieszkańców gmin. Ten radiowóz już od dzisiaj będzie wykorzystywany przez mundurowych podczas realizacji codziennych zadań służbowych — powiedział Komendant. 

 

Nowy radiowóz dla dzielnicowych

IMG_9323 IMG_9328 IMG_9338 IMG_9340 IMG_9344 IMG_9349 IMG_9352 IMG_9353
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności