Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Starogard "Symbolem" Nowej Generacji Usług Publicznych

Starogard Gdański otrzymał prestiżowy tytuł „Symbol Polskiej Samorządności 2021”. Znalazł się w gronie dziesięciu gmin i powiatów w Polsce, których działania na rzecz rozwoju polskiej lokalnej samorządności zostały dostrzeżone i wysoko ocenione. Nagrodę odebrał prezydent miasta podczas uroczystej gali 18 listopada w Katowicach. Starogard został doceniony za dynamiczny rozwój miasta, współdziałanie z innymi samorządami, organizacjami pozarządowymi i biznesem oraz budowanie pozytywnych relacji na linii samorząd-mieszkaniec. „Symbol” to ogólnopolski program promocyjny, którego celem jest promowanie najlepszych w swoich branżach przedsiębiorstw, instytucji, samorządów i jednostek naukowych. Jego inicjatorami są dziennikarze „Monitora Rynkowego” niezależnego dodatku „Gazety Prawnej” oraz „Monitora Biznesu” związanego z dziennikiem „Rzeczpospolita”. Nagrodę od 11 lat przyznaje Kapituła pod przewodnictwem Henryka Warkocza – prezesa Iterdont Support Q Sp. z o.o. Przy ocenie nominowanych Kapituła pod uwagę brała w szczególności osiągnięcia i działalność miast, gmin i powiatów w różnych obszarach, które służyć mogą za dobry przykład dla innych polskich samorządów. Ocena odbywa się na podstawie danych statystyczne oraz specjalnej ankiety. Prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak z rąk redaktora naczelnego Monitora Rynkowego i Monitora Biznesu Jakuba Lisieckiego odbiera nagrodę dla miasta tytuł "Symbol Polskiej Samorządności 2021" – „Symbol” to potęga, to szeroko pojęta jakość, wreszcie to znak, że każdy, kto się nim posługuje, stanowi wzór dla innych - jest bowiem przykładem podmiotu, który jest blisko ludzi, jest z nimi każdego dnia i skutecznie przyczynia się do rozwoju demokratycznej Polski – mówił Jakub Lisiecki - redaktor naczelny „Monitora Rynkowego” oraz „Monitora Biznesu”. - Dlatego podczas tegorocznej Gali nagradzamy reprezentantów szeroko pojętych usług publicznych, jakie są wykonywane dla dobra wszystkich obywateli. Nagradzamy firmy, przedsiębiorstwa, instytucje i samorządy, które działając na swoich lokalnych rynkach, charakteryzują się najwyższą jakością zarządzania, innowacyjnością, sprawnością w pozyskiwaniu i dysponowaniu środkami unijnymi, dbałością o ekologię, ale nade wszystko o szeroko pojęte dobro mieszkańców. Przyznajemy „symbole” przedstawicielom Nowej Generacji Usług Publicznych – spuentował redaktor. Starogard Gdański znalazł się w gronie 10 miast, gmin i powiatów w Polsce, które sięgnęły po prestiżowy tytuł „Symbol 2021”. Prezentacja miasta Starogard Gdański podczas finałowej gali konkursowej "Symbol 2021" - Zmiany społeczno-gospodarcze, poprawa infrastruktury i niesamowity rozwój – tak krótko można scharakteryzować ostatnie 6 lat w Starogardzie Gdańskim, gdzie wykonano wiele ważnych inwestycji, które poprawiły jakość życia mieszkańców. Miasto cieszy się dużym zaufaniem społecznym, kieruje uwagę na potrzeby mieszkańców i z powodzeniem współpracuje z lokalnymi i wojewódzkimi samorządami, organizacjami pozarządowymi i przedsiębiorcami, czym w pełni zasłużyło na tytuł „Symbolu Polskiej Samorządności 2021” – powiedziała podczas prezentacji filmu promocyjnego Starogardu Gdańskiego prowadząca Joanna Drzazga-Lisiecka- członkini Kapituły Konkursowej. Nagrodę z rąk redaktora naczelnego Jakuba Lisieckiego odebrał prezydent miasta Janusz Stankowiak. W imieniu wszystkich mieszkańców Starogardu Gdańskiego za wyróżnienie "Symbol Polskiej Samorządności 2021" podziękował Prezydent Miasta Janusz Stankowiak - To kolejne wyjątkowe i bardzo cenne wyróżnienie dla miasta, które przejmuję w imieniu wszystkich mieszkańców Starogardu Gdańskiego i w ich imieniu bardzo dziękuję Kapitule za tę niezwykłą nagrodę. Mottem naszego miasta jest hasło „Tu rodzą się gwiazdy”. Między innymi w Starogardzie Gdańskim urodził się Kazimierz Deyna, a swoją karierę rozpoczynał Andrzej Grubba. Hasło można interpretować w różny sposób, bo do tych „gwiazd” zaliczamy nie tylko wybitnych sportowców, działaczy kulturalnych, muzyków, pisarzy czy innych artystów, ale również przedsiębiorców i działaczy społecznych, którzy o rozwoju Starogardu myślą w sposób aktywny i nieszablonowy, a swoje pomysły skutecznie przekuwają w rzeczywistość. Jeszcze raz dziękując, zapraszam do stolicy Kociewia, bo Starogard to miasto przyszłości - mówił podczas gali prezydent Janusz Stankowiak. Oprócz Symboli 2021 podczas gali wręczone zostały również statuetki liderów Nowej Generacji Usług Publicznych w zakresie ekologii, służby zdrowia, innowacji i spółdzielczości mieszkaniowej. Panel ekspercki z udziałem samorządowców m.in. z Konina, Sanoka, Supraśla i Kozienic Samorządowcy, przedstawiciele spółek komunalnych, szpitali, czy spółdzielni mieszkaniowych, którzy zjechali z całej Polski do Katowic mieli też przyjemność uczestniczyć w panelu eksperckim na temat współczesnej gospodarki zarówno w ujęciu globalnym, jak i lokalnym.  Podczas  dyskusji prezentowali  przykłady dobrych praktyk w obszarze samorządowych działań, dotyczących ochrony środowiska, ekologii i edukacji ekologicznej młodego pokolenia, a także budownictwa mieszkaniowego. Gala w katowickim Hotelu Monopol odbyła się się pod patronatem m.in: Komisji Europejskiej, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. fot. Magdalena Dalecka

Galeria zdjęć

Gala Symbol 2021 Gala Symbol 2021 Gala Symbol 2021 Gala Symbol 2021 Gala Symbol 2021 Gala Symbol 2021 Gala Symbol 2021 Gala Symbol 2021 Gala Symbol 2021 Gala Symbol 2021 Gala Symbol 2021 Gala Symbol 2021 Gala Symbol 2021 Gala Symbol 2021 Gala Symbol 2021
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności