Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Srebrny jubileusz Radia Głos

Radio Głos, Katolicka Rozgłośnia Diecezji Pelplińskiej, obchodzi w tym roku 25- lecie. Z tej okazji 23 listopada rozpoczęły się oficjalne obchody jubileuszu, w którym, na zaproszenie ks. prałata dr Ireneusza Smaglińskiego - dyrektora i założyciela radia oraz ks. Zbigniewa Giełdona - wicedyrektora, uczestniczył Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak. W Bibliotece Diecezjalnej w Pelplinie obchody zaingurowała konferencja popularnonaukowa poświęcona działalności Radia Głos. - Profil radia, który sobie od początku założyliśmy i go kontynuujemy to ukazanie piękna i osiągnięć ludzi, którzy kochają Boga i drugiego człowieka - podkreślił na wstępie ks. prałat dr Ireneusz Smagliński. Prezydent Starogardu gratuluje ks. Ireneuszowi Smaglińskiemu jubileuszu radia. Prelegentami były osoby wywodzące się ze środowiska blisko współpracującego z pelplińską rozgłośnią. Mówiły one o jej roli zarówno w duszpasterstwie diecezji jak i w środowisku lokalnym. Podkreślały udział radia w promocji i wspieraniu kultury regionów: Kociewia, Kaszub, Borów Tucholskich jak i Powiśla, a także współpracy z ośrodkami kultury i placówkami oświatowymi. Konferencje uzupełniały filmy prezentujące działalność radia. Po jej zakończeniu odbyła się uroczysta gala jubileuszowa, podczas której podziękowano pracownikom Radia Głos a ks. prałat dr Ireneusz Smagliński wręczył wyróżnienia osobom i instytucjom wspierającym rozgłośnię.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności