Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Sprzątanie Świata 2021 w Starogardzie

2699 przedszkolaków, uczniów ze starogardzkich szkół podstawowych i średnich oraz pracownicy Urzędu Miasta w miniony piątek 17 września posprzątali nasze miasto. Wszystko to w ramach 28. Akcji Sprzątanie Świata, która co roku odbywa się w trzeci weekend września. W tym roku przyświecało jej hasło „MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ!”. Akcja sprzątanie świata jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. Uczniowie ze starogardzkich szkół i przedszkoli posprzątali między innymi tereny: Al. Jana Pawła II, Al. Wojska Polskiego, Os. Kopernika, Park "Nowe Oblicze", las w pobliżu kościoła pw. NSPJ oraz park kocborowski. Pracownicy Urzędu Miasta podzieleni na dwie grupy posprzątali teren przy jeziorze Kochanka oraz ścieżkę spacerową doliny Wierzycy. Zebrano łącznie 360 kg odpadów. Z roku na rok ludzie produkują coraz więcej śmieci. Jeśli każdy zaangażuje się i zadba chociażby tylko o swoją ulicę czy osiedle zyskamy wszyscy. To, jak wygląda miasto zależy przede wszystkim od nas samych.

Galeria zdjęć

Sprzątanie świata Sprzątanie świata Sprzątanie świata Sprzątanie świata Sprzątanie świata Sprzątanie świata Sprzątanie świata Sprzątanie świata Sprzątanie świata
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności