Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Setne urodziny Pani Jadwigi Piątek

Niezwykle inspirującą, pełną ciepłych rozmów i wspomnień wizytę z okazji setnych urodzin złożyli 9 czerwca br. Pani Jadwidze Piątek Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak oraz Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Beata Tkaczyk-Kurkowska.

Pani Jadwiga jest osobą pełną ciepła, wrażliwości i wdzięku. To postać, która swoim blaskiem rozświetla mrok.

Opowiedziała o swoim dzieciństwie i młodości. Podkreśliła jak ważni byli dla niej rodzice, którzy nauczyli ją cieszyć się życiem i z tego co ono przynosi. Mama we wspomnieniach Pani Jadwigi zapisała się jako kobieta pełna empatii oraz zdolności manualnych. Szyła, robiła na drutach, przędła na kołowrotku i wspaniale gotowała.

Pani Jadwiga jest osobą pełną wdzięczności za każdy zwykły dzień. Jak mówi, receptą na życie jest cieszyć się z małych rzeczy, być życzliwym i nigdy nikomu nie zazdrościć.

Jubilatka opowiedziała o swoich pięknych wspomnieniach związanych z miejscem, w którym się wychowywała – Owidzu. To tam chłonęła piękno polskiej wsi, zapach powietrza, smak czystej wody i swojskiego mleka. Miała swojego źrebaczka o imieniu Czajka, małego pieska o imieniu Fifi, którego znalazła jako szczeniaczka w lesie. Miłość do zwierząt zawsze była dominująca w jej życiu. Od dziecka miała też swoje obowiązki. Jako sześcioletnia dziewczynka pasła gęsi. Nie obca była jej też ciężka praca fizyczna na gospodarstwie, jakiej podejmowała się w młodości. Jak wspomina, pracowitość także jest kluczem do szczęśliwszego życia. Był też trudne momenty, bo czasy okupacji również odcisnęły swoje piętno w Jej życiu. Mimo tego, przepełnione dobrem i życzliwością podejście Pani Jadwigi do świata i ludzi nie zmieniło się do dziś.

Pani Jadwiga jest wdową, jej mąż pracował w Starogardzie Gdańskim jako kierownik działu telekomunikacji. Sama pracowała w Zakładzie Farmaceutycznym Polfa, obecnej Polpharmie, przez 34 lata. Wychowali dwójkę synów. Jeden z nich, pan Wojciech Piątek był siatkarzem MKS LO Starogard w roku 1966, młodzieżowy reprezentant Polski, który wywalczył z drużyną Płomień  historyczny Klubowy Puchar Europy seniorów.

Jubilatka była dziś wzruszona wizytą jaką jej złożono, wielokrotnie podkreślając jak cieszy się z tego, iż otaczają ją dobrzy życzliwi ludzie, którzy o niej pamiętają. Obecni na gościnie byli także zaprzyjaźniony od lat Proboszcz Parafii pw. św. Mateusza ks. Eugeniusz Stencel oraz pielęgniarka Pani Jadwigi - Barbara Strzyżewska.

To była niezwykle inspirujący dzień. Wszystkiego najlepszego Pani Jadwigo!

Galeria zdjęć

20260609_121226 20260609_125606 20260609_120444 20260609_121250 20260609_121119 20260609_120516 20260609_125547 20260609_125224 20260609_125513 20260609_125611 20260609_125247 20260609_125302 20260609_125318 20260609_125326 20260609_125331
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności