Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Rower i jabłko

Bardzo mila niespodzianka. Nie spodziewałam się spotkać prezydenta na swojej drodze. Dziękuję za jabłko - powiedziała pani Aleksandra mieszkanka Starogardu, która codziennie rano jeździ rowerem do pracy, do II Liceum Ogólnokształcącego. IMG_6280 Obecność władz miasta na starogardzkich ulicach to jednak nie przypadek. Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, którego celem jest zachęcenie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybierania innych alternatywnych rozwiązań czyli roweru, autobusu, czy po prostu chodzenia piechotą. Również prezydent zamienił swoje cztery kółka na dwa, włączając się w promocję ekologicznych środków transportu. IMG_6273 Zacznij zdrowo dzień W piątek rano przed godziną 7.00 każdy rowerzysta, który przejeżdżał przez skrzyżowanie ulic: Gdańskiej i Sikorskiego mógł spotkać i porozmawiać z prezydentem. W ramach akcji "zacznij zdrowo dzień" prezydent miał dla każdego rowerzysty słodkie, soczyste jabłko i upominek. Wielu przechodniów zatrzymywało się, podchodziło do prezydenta i rozmawiało z nim. Z uwagą słuchali informacji na temat ETZT. Dzieci, które szły ze swoimi mamami do szkoły dostały odblaskowe bransoletki i zawieszki na tornistry oraz oczywiście po jabłku na drugie śniadanie. Natalia z II klasy PSP 3 bardzo się ucieszyła z odblaskowego niedźwiadka. IMG_6285 Owocami zostali też obdarowani wszyscy podróżujący koleją, którzy o 7.29 przyjechali do Starogardu pociągiem i tłumnie ruszyli do szkół i pracy przez Aleje Wojska Polskiego. Słodkie jabłko od prezydenta? - Pewnie że milo. Będę miała dziś zdrowsze śniadanie - powiedziała Ania z Zespołu Szkół Ekonomicznych. IMG_6309 Mamy nadzieję, że wielu z Was zapamięta początek tego dnia jako miły i sympatyczny. Zobacz całą galerię zdjęć z wydarzenia.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności