Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Rocznica zakończenia II wojny światowej

75 lat temu w Europie zakończyła się II wojna światowa. Na pamiątkę 8 maja obchodzimy Dzień Zwycięstwa. Z powodu trwającej pandemii koronawirusa uroczystości patriotyczne nie odbywają się w tradycyjnej, a raczej w symbolicznej formie. W Starogardzie Gdańskim rocznicę zakończenia II wojny światowej uczcił prezydent Janusz Stankowiak oraz przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert. Ks. dziekan Józef Pick i Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak Prezydent Miasta złożył wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości przy ul. Paderewskiego. Towarzyszył mu ks. dziekan Józef Pick, który odmówił modlitwę za ofiary II wojny światowej. Przewodnicząca Rady Miasta hołd ofiarom II wojny światowej oddała przy Pomniku Walki i Męczeństwa lat 1939-45. Przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert Dzień Zwycięstwa obchodzimy głównie z myślą o wszystkich, którzy w ciągu sześciu lat trwania okrutnej wojny ponieśli śmierć. W jej wyniku zginęło około sześć milionów Polaków. Obaj okupanci, zarówno Trzecia Rzesza, jak i Związek Radziecki, prowadzili wobec naszych rodaków politykę eksterminacji, dokonując ludobójstwa, masowych wysiedleń i deportacji. Fot. Małgorzata Rogala

Galeria zdjęć

Dzień Zwycięstwa 2020 Dzień Zwycięstwa 2020 Dzień Zwycięstwa 2020
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności