Radość dla miłośników siatkówki plażowej
Dawne Publiczne Gimnazjum Nr 2 – obecnie Szkoła Podstawowa Nr 3 ma nowe, profesjonalne boisko do plażowej piłki siatkowej. Powstało z inicjatywy dyrektora Sławomira Jankowskiego. Pomysł zrodził się w 2010 roku, ale dopiero w tym roku dzięki pomocy miejskich przedsiębiorstw został sfinalizowany. 29 sierpnia 2017 roku boisko zostało oficjalnie otwarte.
Od nowego roku szkolnego w pogodne dni uczniowie, dawnego Publicznego Gimnazjum Nr 2 - obecnej Szkoły Podstawowej Nr 3 będą mogli korzystać z pełnowymiarowego, profesjonalnego boiska do siatkówki plażowej. Boisko usytuowane jest niedaleko szkolnego kompleksu sportowego typu Orlik i uzupełnia bogatą bazę sportową szkoły.
Pełnowymiarowe, profesjonalne boisko do piłki siatkowej plażowej przy budynku PG 2 w Starogardzie Gdańskim
Sławomir Jankowski
- Siedem lat trwały starania o to, żeby w tym miejscu powstało boisko. Za sprawą śp. kierownika Tadeusza Pałkowskiego w 2010 ro wykopaliśmy tu dziurę – przypomniał Sławomir Jankowski. - Potem czekaliśmy i zbieraliśmy piasek. W te wakacje z pomocą przyszły nam lokalne przedsiębiorstwa „Broker” i „STAR-Wik”. Gdyby nie wsparcie pana Mariusza Szwarca i pani Joanny Myślińskiej oraz pomoc naszych konserwatorów Sławomira Zaremskiego, Roberta Wiki i Zbigniewa Olejnika to boisko by nie powstało. Bardzo im dziękuję – dodał dyrektor. – Mam nadzieje, że będzie ono służyło rozwojowi klas sportowych i zawodnikom ogólnopolskiego projektu Siatkarski Ośrodek Szkolny już w nowej Szkole Podstawowej Nr 3.
Były dyrektor PG 2 Ryszard Ławniczak, obecny dyrektor Sławomir Jankowski i prezydent miasta Janusz Stankowiak otwierają nowe boisko do siatkówki plażowej.
29 sierpnia prezydent miasta Janusz Stankowiak, dyrektor szkoły Sławomir Jankowski oraz były dyrektor - twórca pierwszych sukcesów sportowych PG2 - Ryszard Ławniczak serwami na siatkę otworzyli boisko. Piłkę przechwycili młodzi siatkarze SOS, którzy z właściwą sobie pasją kontynuowali grę.
Fot. Magdalena Dalecka
" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500"]
Pełnowymiarowe, profesjonalne boisko do piłki siatkowej plażowej przy budynku PG 2 w Starogardzie Gdańskim
Sławomir Jankowski
- Siedem lat trwały starania o to, żeby w tym miejscu powstało boisko. Za sprawą śp. kierownika Tadeusza Pałkowskiego w 2010 ro wykopaliśmy tu dziurę – przypomniał Sławomir Jankowski. - Potem czekaliśmy i zbieraliśmy piasek. W te wakacje z pomocą przyszły nam lokalne przedsiębiorstwa „Broker” i „STAR-Wik”. Gdyby nie wsparcie pana Mariusza Szwarca i pani Joanny Myślińskiej oraz pomoc naszych konserwatorów Sławomira Zaremskiego, Roberta Wiki i Zbigniewa Olejnika to boisko by nie powstało. Bardzo im dziękuję – dodał dyrektor. – Mam nadzieje, że będzie ono służyło rozwojowi klas sportowych i zawodnikom ogólnopolskiego projektu Siatkarski Ośrodek Szkolny już w nowej Szkole Podstawowej Nr 3.
Były dyrektor PG 2 Ryszard Ławniczak, obecny dyrektor Sławomir Jankowski i prezydent miasta Janusz Stankowiak otwierają nowe boisko do siatkówki plażowej.
29 sierpnia prezydent miasta Janusz Stankowiak, dyrektor szkoły Sławomir Jankowski oraz były dyrektor - twórca pierwszych sukcesów sportowych PG2 - Ryszard Ławniczak serwami na siatkę otworzyli boisko. Piłkę przechwycili młodzi siatkarze SOS, którzy z właściwą sobie pasją kontynuowali grę.
Fot. Magdalena Dalecka
" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500"]
