Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Rada Miasta nagrodziła najlepsze maturzystki

Martyna Buda, Maria Jankowska i Paulina Kowalska to najlepsze tegoroczne maturzystki w Starogardzie Gdańskim. W dowód uznania za rewelacyjne wyniki egzaminu dojrzałości Rada Miasta przyznała im nagrody pieniężne. Listy gratulacyjne odebrały na sesji 28 sierpnia. Maturzystki nagrody i dyplomy uznania odebrały z rąk Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka. W imieniu Marii Jankowskiej, która nie mogła być dziś obecna wyróżnienie odebrała jej mama. Listy gratulacyjne otrzymali również rodzice wyróżnionych, a także dyrektor szkoły Wiesława Górska. Nagrodzone maturzystki są bowiem absolwentkami I Liceum Ogólnokształcącego w Starogardzie Gdańskim im. Marii Skłodowskiej-Curie. - Drogie maturzystki, osiągnęłyście rewelacyjne wyniki. Starogard jest z was bardzo dumny, gratuluję zarówno Wam jak i tym wszystkim, którzy towarzyszyli Wam w tej drodze do osiągnięcia sukcesu. Mam tu na myśli rodziców jak i grono pedagogiczne szkoły. To piękny etap wchodzenia w dorosłość. Życzę Wam abyście dalej odnosiły sukcesy, realizowały swoje marzenia i podejmowały bardzo dobre decyzje – powiedziała Przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert. Maria Jankowska - Zdawałam maturę rozszerzoną z trzech przedmiotów, z języka polskiego, biologii i angielskiego. Wybrałam je, ponieważ byłam w klasie biologiczno-chemicznej. Od zawsze intrygowało mnie ludzkie ciało i wszelkie zagadki czy tajemnice przyrody, dlatego zdecydowałam się na biologię. Jeśli chodzi o język polski to uważam, że literatura polska może być interesująca, a pisanie pozwalało mi na wiele refleksji i wyciszenie, więc nawet do trudnych tematów wypracowań podchodziłam optymistycznie nastawiona. Natomiast znajomość języka angielskiego poszerza horyzonty i pozwala na rozwój w obecnym świecie – zdradziła nam zapytana wcześniej Maria Jankowska. - Mam plan aby zostać fizjoterapeutą. W tym zawodzie chciałabym pracować i poszerzać swoją wiedzę, aby móc nieść pomoc innym ludziom – dodała. Martyna Buda Paulina Kowalska Martyna Buda zdawała maturę z rozszerzonego języka angielskiego, języka polskiego, hiszpańskiego oraz historii. Poznawanie kultury i literatury to moje dwie największe pasje i mocne strony – dodała. - Od zawsze miałam dwa marzenia zostać nauczycielką albo aktorką. Może uda mi się je kiedyś połączyć. Aktualnie od października zaczynam studia na uniwersytecie Gdańskim na kierunku filologia polska. Chciałabym w przyszłości być dobrym nauczycielem i pedagogiem, sprawić, że szkoła będzie miejscem, które się rozwija i na to samo pozwala uczniom. Kocham zarówno czytać jak i opowiadać historie. W wolnym czasie staram się dużo czytać i pisać, szczególnie powieści psychologiczne i te z gatunku fantasy. Uwielbiam również chodzić do kina, a oglądanie gali wręczenia Oscarów to już moja coroczna tradycja. Ostatnio zaniedbałam granie na gitarze, ale mam nadzieję, że kiedyś do tego wrócę, bo muzyka, kino i literatura to zdecydowanie moje trzy ulubione dziedziny sztuki. Od zawsze również interesuje się grami wideo, które pochłaniają wiele godzin, ale pozwalają się dobrze zrelaksować oraz zanurzyć w opowiadanej historii – opowiada tegoroczna maturzystka. Paulina Kowalska natomiast zdawała języki angielski, polski i hiszpański na poziomie rozszerzonym. - Potrzebowałam dobrych wyników z dwóch języków obcych, żeby dostać się na mój wybrany kierunek studiów. Będę studiować lingwistykę stosowaną, później chciałabym robić coś związanego z językami obcymi. Lubię czytać książki o różnej tematyce – dodała Paulina. Maturzystkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Galeria zdjęć

Najlepsze maturzystki 2024 Najlepsze maturzystki 2024 Najlepsze maturzystki 2024 Najlepsze maturzystki 2024 Najlepsze maturzystki 2024 Najlepsze maturzystki 2024 Najlepsze maturzystki 2024 Najlepsze maturzystki 2024 Najlepsze maturzystki 2024 Najlepsze maturzystki 2024 Najlepsze maturzystki 2024 Najlepsze maturzystki 2024
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności