Protokół Nr 6 z posiedzenia Rady Seniorów
Starogard Gdański, 15.06.2016 r.
PROTOKÓŁ NR 6 Z POSIEDZENIA RADY SENIORÓW GMINY MIEJSKIEJ STAROGARD GDAŃSKI
- Imiona i nazwiska osób obecnych na posiedzeniu:
- Jan Brdak
- Bogdan Adam
- Ryszard Chabior
- Bogdan Grzela
- Danuta Kozikowska
- Irena Krzykowska
- Henryk Kurkowski
- Kazimierz Zimnak
- Agata Kurkowska
- Maciej Kalinowski
- Wiesław Wrzesiński
- Karolina Sprengel
- Leszek Badźmierowski
- Lucyna Mliczek
- Porządek obrad:
- Odczytanie protokołu z poprzedniego posiedzenia
- Zapoznanie się ze sprawami Klubów Seniora działającymi przy Spółdzielni Mieszkaniowej „KOCIEWIE”,
- Sprawy bieżące – walka z wykluczeniem cyfrowym osób starszych’
- Omówienie zmian w planie zagospodarowania przestrzennego przy ul. Sadowej w Starogardzie Gdańskim’
- Wolne wnioski.
- Streszczenie referowanych spraw:
- Omówienie spraw bieżących Klubów Seniora.
- Omówienie przez Prezesa Spółdzielni Pana Wiesława Wrzesińskiego spraw finansowych Spółdzielni, które mają wpływ na działalność Klubów Seniora. Przekonywał, że Spółdzielnia w pełni zabezpiecza potrzeby seniorów – członków Spółdzielni. Prezes zapewnił, że nie będzie likwidacji świetlic.
- Omówienie przez Karolinę Sprengel działalności Klubów Seniora z perspektywy kierownika Domu Kultury.
- Omówienie przez Pana Henryka Kurkowskiego planu zagospodarowania przestrzennego na ul. Sadowej. Do sprawy odniósł się Pan Maciej Kalinowski, który przybliżył sprawę zmiany planu zagospodarowania.
- Pan Macie Kalinowski omówił warsztaty dr Marka Wysockiego nt. barier architektonicznych w naszym mieście.
- Oświadczenia złożone do protokołu:
- Wyniki głosowania:
- Głosowanie nad wnioskiem o ponowne wystąpienie do Rady Miasta z wnioskiem o wprowadzenie zmian w planie zagospodarowania przestrzennego dot. ul. Sadowej:
- Opinie oraz wnioski:
- Wniosek o ponowne wystąpienie do Rady Miasta z wnioskiem o wprowadzenie zmian w planie zagospodarowania,
- Działalność na terenie miasta – wykluczenie cyfrowe osób starszych;
- Pan Bogdan Grzela przypomniał o zaproszeniu Przedstawicieli Związku Gmin Wierzyca.
