Protokół Nr 5 z posiedzenia Rady Seniorów
Starogard Gdański, 16.03.2016 r.
PROTOKÓŁ NR 5 Z POSIEDZENIA RADY SENIORÓW GMINY MIEJSKIEJ STAROGARD GDAŃSKI
- Imiona i nazwiska osób obecnych na posiedzeniu:
- Jan Brdak
- Stanisław Kubkowski
- Bogdan Adam
- Ryszard Chabior
- Bogdan Grzela
- Danuta Kozikowska
- Irena Krzykowska
- Henryk Kurkowski
- Krystyna Badźmierowska
- Leszek Badźmierowski
- Leszek Krzykowski
- Agata Kurkowska
- Porządek obrad:
- Omówienie przez Pana Leszka Krzykowskiego-pracownika Wydziału Planowania i Urbanistyki Urzędu Miasta w Starogardzie Gdańskim Programu rewitalizacji;
- Informacje nt. działalności Klubów Seniora działających przy Spółdzielni Mieszkaniowej „KOCIEWIE” przez Pana Kazimierza Zimnaka oraz Leszka Badźmierowskiego;
- Informacje o działalności Centrum Psychologiczno-Pastoralnego „WIĘŹ”, które przedstawiła Pani Danuta Kozikowska;
- Podjęcie Uchwały w sprawie przystąpienie do Programu Senior-Wigor;
- Omówienie przez poszczególnych członków Rady spraw, które były omawiane na komisjach Rady Miasta;
- Wolne wnioski.
- Streszczenie referowanych spraw:
- Omówienie przez Pana Leszka Krzykowskiego problemu rewitalizacji, Uchwały w sprawie wyznaczenie obszarów zdegradowanych i obszaru rewitalizacji na terenie miasta Starogard Gdański.
- Omówienie przez Pana Kazimierza Zimnak działalności Klubów Seniora działających przy Spółdzielni Mieszkaniowej „KOCIEWIE”. Pan Zimnak wyraził ubolewanie na temat zmian, które zachodzą w spółdzielni, które będą miały wpływ na działalnośc Klubów Seniora.
- Omówienie przez Pana Leszka Badźmierowskiego działalności Klubów Seniora działających przy Alei Wojska Polskiego.
- Omówienie przez Panią Danutę Kozikowską działalności Centrum Psychologiczno-Pastoralnego „WIĘŹ”.
- Omówienie przez Pana Bogdana Adama przystąpienia do Programu „Senior-Wigor”.
- Omówienie przez poszczególnych członków Rady spraw, które były omawiane na komisjach Rady Miasta.
- Oświadczenia złożone do protokołu:
- Wyniki głosowania:
- Opinie oraz wnioski:
- Pan Henryk Kurkowski zaproponował zaproszenie Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej na najbliższe spotkanie Rady Seniorów w celu omówienia obecnej i przyszłej sytuacji Klubów Seniora działających przy Spółdzielni;
- Pani Danuta Kozikowska zwróciła uwagę na to, że brakuje ogólnodostępnych informacji nt. działalności seniorów, Klubów seniora na terenie miasta;
- Pan Bogdan Grzela zawnioskował o to, aby wraz z zawiadomieniami o posiedzeniach komisji Rady Miasta otrzymywać materiały;
- Pan Bogdan Grzela zaproponował również, aby na posiedzenie Rady Seniorów zaprosić członków-radnych Związku Gmin Wierzyca tj. Pana Jarosława Janaszka oraz Pana Przemysława Bieska-Talewskiego.
- Członkowie Rady zaproponowali, aby przygotować pismo w sprawie wznowienia działalności telewizji kablowej na terenie miasta.
