Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Promesa na 26 mln zł odebrana

26 października br. wiceprezydent Tadeusz Błędzki dobrał z rąk wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha i sekretarza stanu Ministerstwa Infrastruktury Marcina Horały promesę na 26,1 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład. Miasto przeznaczy te pieniądze na budowę Centrum Kulturalnego KOCIEWIE. We wtorek, 26 października w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim wojewoda pomorski Dariusz Drelich i sekretarz stanu Ministerstwa Infrastruktury Marcin Horała wręczyli symboliczne czeki beneficjentom, którzy otrzymali największe dotacje w ramach pierwszego naboru Rządowego Funduszu Polski Ład. Pierwsze promesy na dofinasowanie wniosków z Funduszu Rządowego Polski Ład - Większość dofinansowanych inwestycji dotyczy poprawy infrastruktury. Program Inwestycji Strategicznych to nawet 90 procent dofinansowania zadań, które bezpośrednio w bardzo odczuwalny sposób poprawią jakość życia mieszkańców i otworzą nowe możliwości, dzięki którym wizja rozwoju Pomorza, którą realizujemy na co dzień, będzie mogła być szybciej zrealizowana – powiedział wojewoda pomorski. Z kolei sekretarz stanu i pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP Marcin Horała przypomniał, że jeszcze w tym roku lub na początku następnego będzie można składać wnioski w kolejnych naborach. – To nie jest program jednorazowy, będzie kontynuowany – podkreślił. Starogard Gdański jest czwartym samorządem w województwie pomorskim pod względem wielkości otrzymanej dotacji. Zastępca prezydenta ds techniczno- inwestycyjnych Tadeusz Błędzki odebrał symboliczny czek na kwotę 26,1 mln zł zaraz po przedstawicielach miasta Gdańsk (ponad 80 mln zł), Województwa Pomorskiego (ponad 78 mln zł) i miasta Gdyni (35 mln zł). Za otrzymane środki finansowe podziękował zastępca prezydenta miasta Tadeusz Błędzki - Bardzo dziękujemy za przyznane miastu dofinansowanie - powiedział Tadeusz Błędzki. - Jako, że Starogard Gdański jest stolicą Kociewia z otrzymanych środków chcemy wybudować w mieście Centrum Kulturalne KOCIEWIE. Czujemy się zespoleni z regionem i na bazie nowego kompleksu chcemy promować jego kulturę. W ramach inwestycji powstanie sala widowiskowa, przestrzeń wystawiennicza, a także punkt informacji turystycznej. Obiekt będzie służył nie tylko miastu, ale całemu regionowi – zakończył wiceprezydent. Szacunkowy koszt planowanej inwestycji, która ma być zlokalizowana powyżej skrzyżowania ulic Druha Grzybka i Skarszewskiej, wynosi ok. 29 mln zł. Po odjęciu przyznanego Miastu dofinansowania przewidywany udział własny Gminy to 2,9 mln zł. Jak zapowiedział wiceprezydent Miasto przygotowuje się do złożenia kolejnych wniosków w następnym naborze projektów dofinansowywanych z Rządowego Funduszu Polski Ład. fot. Magdalena Dalecka  

Galeria zdjęć

Wiceprezydent odebrał promesę Wiceprezydent odebrał promesę Wiceprezydent odebrał promesę Wiceprezydent odebrał promesę Wiceprezydent odebrał promesę Wiceprezydent odebrał promesę Wiceprezydent odebrał promesę Wiceprezydent odebrał promesę Wiceprezydent odebrał promesę Wiceprezydent odebrał promesę Wiceprezydent odebrał promesę Wiceprezydent odebrał promesę
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności