Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

"Pro Simfonica" zabrzmi w kinie "Sokół"

Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowy koncert z okazji jubileuszu XX-lecia działalności orkiestry kameralnej "Pro Simfonica" pod batutą Wojciecha Gdańca. Wydarzenie odbędzie się 19 czerwca br. o godzinie 17:00 w kinie "Sokół" w obłożeniu publiczności do 50 % sali. Obowiązują bezpłatne wejściówki, które dostępne będą od poniedziałku 14 czerwca br. w recepcji SCK.

Członkowie orkiestry "Pro Simfonica" to absolwenci i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Starogardzie Gdańskim. Zespół wykonuje muzykę okresu renesansu, baroku, romantyzmu, klasycyzmu, ale ma w swoim repertuarze również utwory lżejszego gatunku, zaliczane do nurtu muzyki rozrywkowej, tanecznej, jazzowej i filmowej. Utwory wykonywane przez orkiestrę są instrumentowane i opracowywane przez założyciela, dyrygenta i szefa orkiestry, który jednocześnie gra w zespole na instrumencie klawiszowym - Wojciecha Gdańca. Zespół powstał z inicjatywy Wojciecha Gdańca, który widząc chęć dalszego rozwoju absolwentów klas instrumentów smyczkowych starogardzkiej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia, postanowił stworzyć dla nich orkiestrę kameralną. Naukę w szkołach muzycznych II stopnia kontynuowali nieliczni absolwenci. I choć w Starogardzie i okolicach nie brakowało orkiestr dętych, nie było w nich miejsca dla osób grających na skrzypcach, wiolonczelach czy kontrabasach. W styczniu 2001 roku, w Starogardzkim Centrum Kultury, rozpoczęły się regularne próby orkiestry kameralnej Pro Simfonica. W pierwotnym składzie, obok młodzieży grającej na instrumentach smyczkowych, pojawiły się także: flet i klarnet. Wkrótce brzmienie orkiestry ubogacone zostało dźwiękiem trąbki i saksofonu oraz instrumentów perkusyjnych. Członkowie Pro Simfonicy to absolwenci i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Starogardzie Gdańskim. Utwory wykonywane przez orkiestrę są instrumentowane i opracowywane przez założyciela, dyrygenta i szefa orkiestry, który jednocześnie gra w zespole na instrumencie klawiszowym - Wojciecha Gdańca. Zespół wykonuje muzykę okresu renesansu, baroku, klasycyzmu, romantyzmu, ale ma w swoim repertuarze również utwory lżejszego gatunku, zaliczane do nurtu muzyki rozrywkowej, tanecznej, jazzowej i filmowej. Orkiestra Pro Simfonica koncertuje od lat w wielu miejscowościach, popularyzując piękną muzykę w wykonaniu orkiestrowym. Próby utalentowanych entuzjastów muzyki kameralnej odbywają się niezmiennie w murach Starogardzkiego Centrum Kultury. Regulamin uczestnictwa w projekcji na stronie www.sck.art.pl

Galeria zdjęć

Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica Pro Simfonica
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności