Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Prezydent Starogardu wśród najlepszych włodarzy w Polsce

W środę wieczór, 18 maja w Gdyni Dziennik Gazeta Prawna ogłosiła wyniki prestiżowego rankingu „Perły Samorządu 2022”. Była to jego jubileuszowa X edycja. Prezydent Miasta Janusz Stankowiak po raz kolejny znalazł się w dziesiątce najlepszych włodarzy w Polsce. Nagrodę w jego imieniu odebrał wiceprezydent Maciej Kalinowski. Starogard Gdański może być dumny. Ma dobrego gospodarza. Prezydent Miasta Janusz Stankowiak w prestiżowym rankingu „Perły Samorządu 2022” kolejny raz znalazł się w gronie najlepszych włodarzy w Polsce. W kategorii gminy miejskie do 100 tys. mieszkańców po raz trzeci obronił wysoką czwartą pozycję, ustępując prezydentom Świdnicy, Ciechanowa i Ostrowa Wlkp. Nagrodę w jego imieniu odebrał zastępca ds społecznych Maciej Kalinowski. W imieniu Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka, wyróżnienie w Rankingu Perły Samorządu 2022 dla najlepszego włodarza gminy do 100 tys. mieszkańców, odebrał jego zastępca Maciej Kalinowski - To wielkie wyróżnienie dla mnie, dla Starogardu Gdańskiego i jego mieszkańców. Wysoka ocena Komisji nie tylko potwierdza prawidłowość obranych przez nas kierunków zrównoważonego rozwoju miasta, ale przede wszystkim utwierdza mnie w przekonaniu, że włodarz jest silny siłą swoich mieszkańców. Nie otrzymałbym tego wyróżnienia, gdyby nie zespół fantastycznych ludzi, z którymi współpracuję, gdyby nie mieszkańcy, którzy coraz chętniej korzystają z oferowanych im narzędzi i doceniają zmiany, jakie zachodzą w mieście. Bardzo za to dziękuję. Podczas Kongresu jak przekazał mi wiceprezydent padło wiele słów na temat dialogu z mieszkańcami, z organizacjami pozarządowymi i wreszcie z samym rządem. Podkreślano istotę otwartości, odpowiedzialności i współpracy, czyli to wszystko, czym kieruję się zarządzając miastem. Zapewniam wszystkich mieszkańców Starogardu, że to się nie zmieni, ale Starogard zmieniać się będzie dalej, na lepsze - powiedział prezydent miasta Janusz Stankowiak. Unikatowy, bezstronny i prestiżowy Laureaci Rankingu Perły Samorządu 2022 Perły Samorządu to ranking unikatowy, bo oprócz najlepszych miast i gmin w całej Polsce komisja wybiera też najlepszych włodarzy – prezydentów miast, burmistrzów i wójtów oraz skarbników. Nagradza również samorządowych liderów komunikacji i promocji. Ranking przygotowuje partner merytoryczny „Dziennika Gazety Prawnej” – firm PWC Polska. Specjaliści oceniają sprawność organizacyjną samorządów, ich aktywność w zakresie rozwijania usług dla mieszkańców oraz wysiłek, jaki podejmują, aby zapewnić im dobre życie. Włodarzy sprawdzają pod kątem umiejętności zarządzania gminą, otwartości na dialog społeczny i potrzeby mieszkańców. Udział w Perłach jest całkowicie bezpłatny, a ocenie podległy działania podejmowane w 2021 roku. Jubileuszowej X edycja rankingu „Perły Samorządu” towarzyszył Kongres pod honorowym patronatem Ministerstwa Infrastruktury oraz Ministra Rodziny i Polityki Społecznej, którego współorganizatorem było Miasto Gdynia. Podczas dwudniowych spotkań samorządowcy rozmawiali o pieniądzach, ustroju, o tym, co może się wydarzyć w przyszłości, w jaki sposób przygotować się do tych zmian, jak nimi zarządzać i jak je komunikować mieszkańcom. fot. Magdalena Dalecka

Galeria zdjęć

Ranking Perły Samorządu 2022 Ranking Perły Samorządu 2022 Ranking Perły Samorządu 2022 Ranking Perły Samorządu 2022 Ranking Perły Samorządu 2022 Ranking Perły Samorządu 2022 Ranking Perły Samorządu 2022 Ranking Perły Samorządu 2022 Ranking Perły Samorządu 2022 Ranking Perły Samorządu 2022 Ranking Perły Samorządu 2022 Ranking Perły Samorządu 2022
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności