Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Powiat starogardzki - 2 osoby w kwarantannie, 24 pod nadzorem

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku informuje, że na dzień 12 marca w województwie pomorskim nie odnotowano przypadku zakażenia wirusem COVID19. W powiecie starogardzkim kwarantanną objęte są 2 osoby, 24 przebywa pod nadzorem epidemiologicznym. Pomorskie służby sanitarno-epidemiologiczne (sanepid)  oraz  medyczne monitorują skalę zagrożenia epidemią koronowirusa. Według danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku na piątek wieczór, 12 marca, na Pomorzu nie zdiagnozowano dotąd ani jednej osoby chorej. Spora grupa osób jest jednak pod nadzorem epidemiologicznym. W całym kraju potwierdzono 61 przypadków zakażenia, jedna z nich zmarła. Jak powiedziała nam Alicja Ćwiklińska – dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Starogardzie Gdańskim - 2 osoby w powiecie starogardzkim otrzymało administracyjne nakazy poddania się kwarantannie domowej, a 24 pozostają pod nadzorem epidemiologicznym sanepidu. - Są to osoby, które miały stwierdzony kontakt z chorym lub nosicielem wirusa - mówi Alina Ćwiklińska. Codzienne komunikaty o sytuacji na całym Pomorzu publikuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku Link do strony: http://www.wsse.gda.pl/aktualnosci-i-komunikaty/aktualnosci/1067-informacja-na-temat-badan-w-kierunku-kornawirusa-sars-cov-2 Stan na czwartek, 12 marca 2020 roku, o godz. 19 przedstawiał się w całym województwie pomorskim następująco:
  •  liczba osób poddana kwarantannie domowej w związku z decyzją administracyjną - 32
  • liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 - 10
  • ogólna liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym - 1114
  • liczba próbek zbadanych w Laboratorium WSSE w Gdańsku w ostatnich 24 godzinach - 12
  •  liczba próbek zadanych w Laboratorium WSSE w Gdańsku łącznie - 53
  • liczba osób, u których stwierdzono wynik dodatni – 0
Informujemy też, że w województwie pomorskim szpitalem wyznaczonym do obsługi chorych zarażonych koronowirusem jest Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku. W tej chwili w szpitalu zabezpieczono sześć stanowisk w standardzie intensywnej terapii oraz 20 miejsc na swoich oddziałach. Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk zaproponował też wojewodzie utworzenie specjalnego oddziału w Szpitalu Specjalistycznym w Prabutach. Pomocą dla osób objętych kwarantanną w Starogardzie Gdańskim zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności