Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Polski rząd wprowadza stan zagrożenia epidemicznego

W związku z pandemią i rozprzestrzenianiem się koronawirusa od niedzieli 15 marca rząd polski wprowadza stan zagrożenia epidemicznego.  W związku z tym nakłada niezbędne ograniczenia dla przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się pandemii. Koronowirus w Polsce rozprzestrzenia się w niepokojącym tempie. W związku z pandemią rząd wprowadził stan zagrożenia epidemicznego.  To oznacza, że : ➡przywraca się kontrolę na wszystkich granicach, ➡obowiązuje zakaz wjazdu do kraju dla cudzoziemców, ➡wszyscy wracający do kraju obywatele i cudzoziemcy mieszkając w Polsce będą objęci 14 dniową kwarantanną, ➡ograniczona zostaje działalności galerii handlowych, otwarte będą tylko sklepy spożywcze, drogerie i apteki, ➡banki będą otwarte, ➡zawiesza się działalności restauracji, barów, pubów i klubów - placówki mogą świadczyć wyłącznie usługi na wynos, ➡ogranicza się organizację zgromadzeń do 50 osób ( dotyczy zgromadzeń prywatnych, publicznych, religijnych, samorządowych i administracyjnych), ➡zawieszone zostają międzynarodowe połączenia lotnicze i kolejowe (dozwolone będą międzynarodowe lotnicze połączenia czarterowe), ➡ dozwolony będzie  przewozów towarów na terenie Polski. Wprowadzone ograniczenia będą obowiązywały od północy z soboty na niedzielę przez 14 dni, z wyjątkiem ograniczenia działalności galerii handlowych, które zacznie obowiązywać już z piątku na sobotę.  Premier zaapelował do wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzieży o to, aby spędzić ten szczególny dla nas wszystkich czas w domu.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności