Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Podziwiali prace Edwarda Dwurnika. Sztuka Polska w Starogardzie

W Starogardzkim Centrum Kultury w Galerii „A” 27 października odbył się wernisaż prac Edwarda Dwurnika – jednego z czołowych twórców sztuki polskiej ostatnich czterdziestu lat. Prace udostępniła najważniejsza instytucja wystawiennicza w Polsce „Zachęta” - Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie. Cykl wystaw pt. „Sztuka Polska” trwa w naszym mieście już od 24 lat. Do teraz w Starogardzie Gdańskim udało się zrealizować około trzydziestu wystaw. Na wernisaż zorganizowany w Starogardzkim Centrum Kultury licznie przybyli miłośnicy sztuki. Wśród gości pojawili się m.in. Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak, Przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert, Przewodnicząca Komisji Kultury Martyna Łangowska – Siembida, Naczelnik Wydziału Informacji Społecznej Renata Połomska. Wernisaż w Starogardzkim Centrum Kultury Edward Dwurnik jest jednym z najwybitniejszych malarzy polskiej sztuki współczesnej, który odniósł sukces międzynarodowy przed transformacją ustrojową w Polsce. Dyrektor SCK Ewa Roman, skierowała szczególne podziękowania w kierunku osób i firm, które przyczyniły się do realizacji wydarzenia, wspierając i angażując się w całe przedsięwzięcie. Podziękowania otrzymali Edyta i Mariusz Popławscy – firma Gama, Mariusz Szwarc – Prezes Zarządu firmy Broker, Bank Spółdzielczy, który reprezentowali wiceprezes Kazimierz Knasiak i wiceprezes Grażyna Nagórska, Zakłady Farmaceutyczne Polpharma oraz Roma Kamrowska - Biuro Rachunkowe RK. Janusz Stankowiak Wystawę prac oglądał Prezydent Miasta Janusz Stankowiak. Wyrazy wdzięczności za doskonałe przygotowanie wernisażu, Ewa Roman skierowała także w stronę pracowników Starogardzkiego Centrum Kultury na czele z Adamem Harasem – Głównym Instruktorem ds. edukacji plastycznej oraz Weroniki Stańczak Specjalisty ds. wystawienniczych i edukacji kulturalnej. Muzyczną ucztę z wielką wrażliwością artystyczną przygotował zespół Amoroso pod kierownictwem Tomasza Radimonasa wraz ze stypendystami Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka. Miłośników malarstwa i grafiki zapraszamy do oglądania prac.

Wystawa będzie czynna do 6 grudnia 2023 r.:

pn., wt., śr. 9:00-18:00 czw. – pt. 10:00-16:00 sb. wystawa nieczynna ndz. 14:00-18:00 Wystawa nieczynna 31 października, 1 listopada. Tekst i zdjęcia: Anna Więckiewicz

Galeria zdjęć

Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska Sztuka Polska
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności