Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Podsumowanie Rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

Z końcem czerwca zakończyliśmy walkę o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Zaciekle rywalizowali w niej rowerzyści z 56 miast. Przejechane kilometry dla Starogardu pomogły nam zająć w tym roku 11 miejsce. 20 lipca prezydent Janusz Stankowiak podziękował i wręczył nagrody najbardziej aktywnym uczestnikom, którzy kręcili kilometry dla Starogardu. O Puchar Rowerowej Stolicy Polski walczyliśmy po raz trzeci. Dla naszego miasta na dwóch kółkach jeździło 812 osób, które łącznie przejechały 117.779,57 km. Tym samym pobiliśmy ubiegłoroczny dystans o ponad 45.000 km. Dla porównania w poprzedniej edycji zajęliśmy 13 miejsce a na rowery wsiadło wtedy około 310 osób, które uruchomiły aplikację Aktywne Miasta.

Najlepsi z najlepszych

W tegorocznej edycji, wśród pań najwięcej kilometrów nakręciły: Iwona Jurkiewicz-Pisarska 1538 km – I miejsce Magdalena Wolszlegier  1247 km – II miejsce Monika Kurkowska-Firyn 1094 km – III miejsce Najlepsi okazali się panowie: Piotr Krzemiński 4376 km – I miejsce Janusz Byczyński 4287 km – II miejsce Łukasz Kowalewski 2953 km – III miejsce -Jestem pod wielkim wrażeniem Państwa wyników. Przejechać tak wiele kilometrów w ciągu miesiąca to nie lada wyzwanie. Dziękuję za Wasze zaangażowanie. Wierzę, że w kolejnych edycjach z taką rzeszą rowerzystów uda nam się zdobyć Puchar Rowerowej Stolicy Polski - powiedział podczas spotkania z najlepszymi cyklistami Prezydent Miasta Janusz Stankowiak. O swojej pasji do dwóch kółek opowiadali zwycięzcy tegorocznej edycji.  Fundatorami nagród dla zwycięzców były Zakłady Farmaceutyczne Polpharma, Iglotex, Salony Rowerowe Kross szprychy.com oraz Miasto Starogard Gdański. I miejsca -bon na zakupy do sklepu Martes o wartości 900 zł, ufundowany przez Zakłady Farmaceutyczne Polpharma -bon na zakupy w Salonie Rowerowym Kross o wartości 200 zł II miejsca -bon na zakupy do sklepu Martes o wartości 600 zł ufundowany przez Polpharmę -bon na zakupy w Salonie Rowerowym Kross o wartości 150 zł III miejsca -bon na zakupy do sklepu Nike o wartości 500 zł ufundowany przez Iglotex -bon na zakupy w Salonie Rowerowym Kross o wartości 100 zł

Kilka statystyk

W IV ogólnopolskiej edycji Pucharu Rowerowej Stolicy Polski wzięło udział ponad 48 tys. rowerzystek i rowerzystów, którzy w sumie pokonali 8,4 mln kilometrów. Organizatorem i pomysłodawcą akcji, który sprawił, że cała Polska wsiadła na rowery jest miasto Bydgoszcz. W tym najbardziej rowerowym miastem okazała się Biała Podlaska. To do niej trafił tegoroczny Puchar. Nasi cykliści dzielnie walczyli o każdy kilometr a pierwszy rowerowy rajd wyruszył już po północy 1 czerwca. Zainicjowała go rowerowa grupa „Schizole na bajkach”. W poprzednich latach zajmowaliśmy kolejno 5. pozycję (na 43 miasta) i 13. pozycję na 53 miasta. Oznacza to, że nie brakuje w naszym mieście rowerowych pasjonatów. Wśród tegorocznych nagrodzonych były 3 osoby, (pani Magdalena, panowie Piotr i Łukasz), które w zeszłym roku również zostali laureatami Pucharu RSP. Przypominamy też, że aplikacja Aktywne Miasta jest całoroczna i można rejestrować na niej nie tylko rowerowe aktywności. Organizator zaprasza też do zabawy pod nazwą „Aktywne Wakacje”. Każdego tygodnia za pokonanie dedykowanego danej aktywności dystansu z użyciem aplikacji, macie szansę zdobyć specjalne nagrody. Szczegóły: https://aktywne.miasta.pl/news/598/wakacyjnewyzwaniedlaaktywnych Zachęcamy do utrzymania rowerowych aktywności. W końcu kolejny Puchar… już za niespełna rok. A motywujemy Was na naszej grupie: https://www.facebook.com/groups/701249954224197 Zdjęcie główne od lewej: Łukasz Kowalewski, Magdalena Wolszlegier, Piotr Krzemiński, prezydent miasta Janusz Stankowiak, Iwona Jurkiewicz-Pisarska, Janusz Byczyński, Kinga Kurkowska (w zastępstwie Moniki Kurkowskiej Firyn). Fot. Małgorzata Rogala

Galeria zdjęć

RSP RSP RSP RSP RSP RSP RSP RSP RSP RSP RSP RSP RSP RSP RSP
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności