Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Podpisanie Zintegrowanego Porozumienia Terytorialnego

W dniu 29 czerwca 2015r. nastąpiło podpisanie Zintegrowanego Porozumienia Terytorialnego na Sesji Sejmiku w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku. Porozumienie podpisali ze strony Samorządu Województwa Pomorskiego Marszałek Mieczysław Struk i Wicemarszałek Wiesław Byczkowski, ze strony Gminy Miejskiej Starogard Gdański Zastępca Prezydenta Miasta Przemysław Biesek-Talewski. Porozumienie dotyczy przyrzeczenia środków o dofinansowanie z Unii Europejskiej przyszłych inwestycji realizowanych w Starogardzie Gdańskim i są to: 1. Budowa i skomunikowanie węzła integracyjnego w Starogardzie Gdańskim. 2. Zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych wraz z retencjonowaniem wody na terenie MOF Starogard Gd. 3. Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej wraz z modernizacją i usprawnieniem źródeł ciepła i energii. 4. Zachowanie wartości przyrodniczych i krajobrazowych korytarza ekologicznego doliny Wierzycy przez ochronę bioróżnorodności oraz ukierunkowanie wykorzystania tego obszaru. 5. Redukcja niskiej emisji w Starogardzie Gdańskim poprzez rozbudowę sieci ciepłowniczej. 6. Tworzenie nowych miejsc edukacji przedszkolnej na terenie MOF Starogard Gdański. program-regionalny miejski-obszar-funkcjonalny
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności