Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Po raz V na niebiesko

Po raz piąty ulicami naszego miasta przeszedł Marsz Solidarności z Autyzmem. Mieszkańcy maszerowali z Rynku do Galerii Neptun, gdzie odbyło się wręczenie certyfikatów "Przyjaciel Autyzmu", występ zespołów z OPP, Esta Fiesta oraz występy wokalne.

Akcja ma na celu uświadomienie ludziom jak wygląda życie z autyzmem. Osoby autystyczne często są odsuwane i oceniane. Denerwują się na źle ułożone buty, nie odpowiadają uśmiechem albo wolą spędzać czas w samotności. Autyzm jest wśród nas, wystarczy go tylko poznać, aby zmienić świat osób nim dotkniętych na lepszy. Na Starogardzkim Rynku w sobotę zgromadziła się grupa osób ubranych na niebiesko. W rękach trzymali balony i transparenty. Na czele marszu stanęła Joanna Witkowska, która od lat dowodzi w Starogardzie akcją "Na Niebiesko Dla Autyzmu". Certyfikat "Najlepszy Przyjaciel Autysty" otrzymali: Stowarzyszenie "Dziecko Miłości", Prezydent Miasta Janusz Stankowiak, Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim, MOPS, Firma Cuksy, Dom Pomocy Społecznej w Szpęgawsku oraz Gmina Miejska Starogard Gdański. Certyfikat "Mega Przyjaciel Autysty" trafił do: Fundacji Jim, wodzirej Macio z zespołem, Mosaic - cyrkowe atrakcje oraz Olgi Markowskiej. Największe wyróżnienie "Najlepsi z Najlepszych" otrzymali: Patryk Gabriel, Wioleta Strzemkowska-Konkolewska, Jan Radzewicz, Anna Biernat z Esta Fiesta, Elwira Potocka z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr. 8, Grzegorz Oller z OPP, Monika Paraszczuk z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr. 2, Anna Czyżewska - redaktor naczelna "Gazety Kociewskiej", Patryk Piechowski - menager Galerii Neptun, Radosław Janicki, Mateusz Neihs, Aleksandra Formella, Tomasz Rogalski oraz Agnieszka Brzozowska. Magda Jassak odbiera wyróżnienie. Wyróżniona została też Magdalena Jassak, która na co dzień pracuje w starogardzkim Urzędzie Miasta. Magda wielokrotnie występowała w programie "Jaka to melodia". Wygrała nawet finał miesiąca. Na scenie w Galerii Neptun pojawiła się nie bez powodu. Magda cierpi na autyzm,  mimo to osiąga sukcesy w życiu zawodowym, jak i prywatnym.  Jest sumienną pracownicą, a w weekendy również studentką.     Światowy Dzień Autyzmu obchodzimy 2 kwietnia. Tego dnia najważniejsze budynki w kraju zaświecą się na niebiesko. Taką poświatę będzie miał też na pewno Urząd Miasta w Starogardzie.  Każdy może wyrazić swoją solidarność z autyzmem, ubierając się w ten dzień na niebiesko, czy promując akcję w Internecie

Galeria zdjęć

Marsz Solidarności z Autyzmem Marsz Solidarności z Autyzmem Marsz Solidarności z Autyzmem Marsz Solidarności z Autyzmem Marsz Solidarności z Autyzmem Marsz Solidarności z Autyzmem Marsz Solidarności z Autyzmem Marsz Solidarności z Autyzmem Marsz Solidarności z Autyzmem Marsz Solidarności z Autyzmem Marsz Solidarności z Autyzmem Marsz Solidarności z Autyzmem Marsz Solidarności z Autyzmem Marsz Solidarności z Autyzmem Marsz Solidarności z Autyzmem Marsz Solidarności z Autyzmem Marsz Solidarności z Autyzmem Marsz Solidarności z Autyzmem Marsz Solidarności z Autyzmem Marsz Solidarności z Autyzmem Marsz Solidarności z Autyzmem Marsz Solidarności z Autyzmem Marsz Solidarności z Autyzmem Marsz Solidarności z Autyzmem Marsz Solidarności z Autyzmem Marsz Solidarności z Autyzmem Marsz Solidarności z Autyzmem Marsz Solidarności z Autyzmem Marsz Solidarności z Autyzmem Marsz Solidarności z Autyzmem Marsz Solidarności z Autyzmem Marsz Solidarności z Autyzmem Marsz Solidarności z Autyzmem Marsz Solidarności z Autyzmem Marsz Solidarności z Autyzmem Marsz Solidarności z Autyzmem
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności