Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Po pierwsze bezpieczeństwo

Tradycyjnie w okresie zbliżających się wakacji i podczas ich trwania Prefektura Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego prowadzi akcję pn. Bezpieczne Wakacje.  Wydarzenie skierowane do dzieci z klas trzecich i czwartych szkół podstawowych, odbyło się w Starogardzie Gdańskim 13 czerwca br. pod hasłem „Jestem Bezpieczny”. Biorąca w niej czynny udział starogardzka Straż Miejska, przeprowadziła w sali widowiskowej Starogardzkiego Centrum Kultury wykłady o bezpieczeństwie. Dzieci przywitała z-ca komendanta Straży Miejskiej Krystyna Kwidzińska-Kulas Na scenie swój występ zaprezentowała klasa IVd z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 pod dyrekcją Moniki Sengierskiej. Dyrektor wyraziła słowa podziękowań wobec organizatorów akcji oraz nauczycieli. Klasa IV d z PSP 4  zaśpiewała na scenie Podziękowała za zaproszenie do współpracy Krystynie Kwidzińskiej-Kulas Zastępcy Komendanta Straży Miejskiej Starogard Gdański oraz uczniom za ich zaangażowanie i udział w wydarzeniu. Słowa podziękowań popłynęły też ze strony pani komendant. -Bez pań wychowawczyń, spotkanie nie odbyłoby się, bo to one zawsze poświęcają czas uczniom, ich bezpieczeństwu i edukacji przez cały rok szkolny. Zadają sobie wiele trudu w ich wychowanie ponieważ połowę swojego czasu dzieci spędzają w szkole - mówiła. O pierwszej pomocy opowiedział na pracownik Straży Miejskiej, ponadto z wykształcenia ratownik medyczny Maciej Gajda, angażując w scenki dzieci z widowni. W scenki z udzielania pierwszej pomocy zaangażowane były dzieci z widowni Temat bezpieczeństwa podczas pobytu na łonie natury przybliżył zaproszony na spotkanie gość specjalny – Radny Rady Miasta Karol Skonieczny – rzecznik prasowy Nadleśnictwa Starogard oraz zastępca Przewodniczącego Komisji Infrastruktury, Gospodarki Miejskiej i Ochrony Środowiska. Karol Skonieczny opowiadał o bezpieczeństwie na łonie natury Dzieci wysłuchały wszystkiego z dużą uwagą, zadając ciekawe pytania i aktywnie uczestnicząc w spotkaniu. Dzieci zadawały pytania aktywnie uczestnicząc w wydarzeniu W akcji Prefektury Straży Miejskich i Gminnych Województwa Pomorskiego „Bezpieczne Wakacje” łącznie udział bierze 16 straży. Akcja trwa od 1 czerwca do 31 sierpnia br., angażując około 150 dzieci z klas 3 i 4 z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4. Fot. Anna Więckiewicz   
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności