Pierwsze posiedzenie nowej Młodzieżowej Rady Miasta
Pierwsze posiedzenie VI kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Starogard Gdański odbyło się 22 listopada. W obecności Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka, Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz Pełnomocnika Prezydenta do Spraw Organizacji Pozarządowych Dzieci i Młodzieży Sylwii Ossowskiej wybrano prezydium. Przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miasta została Barbara Warembier. Wiceprzewodniczącymi Maja Solejowska i Maksymilian Marzycki, a sekretarzem Amelia Karwatowska.
– Gratuluję wszystkim radnym Młodzieżowej Rady Miasta Starogard Gdański. Podczas pierwszego posiedzenia udowodniliście, że jesteście zdyscyplinowani i zmobilizowani do działania. Jesteście też bardzo odważni, bo na to wskazuje już sama chęć działania na rzecz starogardzkiej młodzieży – mówiła Przewodnicząca Rady Miasta Starogard Gdański Anna Benert.
Ślubowanie radnych Młodzieżowej Rady Miasta
– Zawsze, gdy patrzę na tak pełnych entuzjazmu i chęci działania młodych ludzi jestem pełen optymizmu. Wielu z Was w przyszłości wybierze pewnie inną ścieżkę kariery zawodowej, ale myślę, że część pójdzie drogą społeczników, samorządowców, a może nawet parlamentarzystów. Życzę Wam, byście dobrze wykorzystali doświadczenia zdobyte podczas dwóch lat Waszej kadencji w Młodzieżowej Radzie Miasta – zaznaczył Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.
Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Barbara Warembier (w środku) i jej zastępcy Maja Solejowska (z prawej) i Maksymilian Marzycki (z lewej).
Ślubowanie radnych Młodzieżowej Rady Miasta
– Zawsze, gdy patrzę na tak pełnych entuzjazmu i chęci działania młodych ludzi jestem pełen optymizmu. Wielu z Was w przyszłości wybierze pewnie inną ścieżkę kariery zawodowej, ale myślę, że część pójdzie drogą społeczników, samorządowców, a może nawet parlamentarzystów. Życzę Wam, byście dobrze wykorzystali doświadczenia zdobyte podczas dwóch lat Waszej kadencji w Młodzieżowej Radzie Miasta – zaznaczył Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.
Wybrano przewodniczącą
– Bardzo dziękuję, że wybraliście mnie na funkcję przewodniczącej. To dla mnie oznaka wielkiego zaufania, jakim mnie obdarzyliście. Zrobię wszystko, żeby go nie zawieść. Wszyscy chcemy działać dla młodzieży – naszych koleżanek, kolegów, znajomych i tych młodych mieszkańców miasta, których nie znamy – powiedziała wybrana głosami radnych na przewodniczącą Barbara Warembier.
Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Barbara Warembier (w środku) i jej zastępcy Maja Solejowska (z prawej) i Maksymilian Marzycki (z lewej).
