Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Oni pięknie mówią i śpiewają po kociewsku

Uczniowie starogardzkiej „czwórki” słyną z tego, że pięknie mówią i śpiewają po kociewsku. Udowodnili to na szkolnym konkursie, na którym „gadoli po naszamu”. Pasją do gwary i kultury Kociewia zarażają ich wychowawcy i nauczyciele. 22 lutego br. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 4 w Starogardzie Gdańskim odbył się szkolny konkurs recytatorski „Gadómy po naszamu”. Uczestniczyli w nim uczniowie klas piątych i szóstych. Swoje umiejętności zaprezentowali w dwóch kategoriach: recytacji i śpiewie. W pierwszej, w której na warsztat wzięli prozę i poezję kociewską, jury przyznało następujące miejsca: I miejsce - Katarzyna Glazer z klasy V g II miejsce – Sara Hoffmann z klasy VI i III miejsce - Marta Kryger z klasy VI h Wyróżnienie otrzymała Magdalena Radomska z klasy VI i W kategorii śpiewu uczniowie zaprezentowali prozę i frantówkę kociewską. Jury przyznało następujące miejsca: I miejsce - Michał Negowski z klasy V h II miejsce – Julia Brzoskowska z klasy V h III miejsce - Kinga Formela z klasy VI i Konkurs przygotowały i przeprowadziły Justyna Belicka, Aleksandra Miczek, Beata Komorowska i Lucyna Polachowska. Nagrody dla uczestników ufundowała Rada Rodziców i Gmina Miejska Starogard Gdański.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności