Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego. II Memoriał Edwarda Kowalke

Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza na „Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego. II Memoriał Edwarda Kowalke”. Impreza odbędzie się 5 listopada 2017 roku w Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby w Starogardzie Gdańskim. Wieczorną galę poprowadzi Iwona Pawlović, jurorka wszystkich edycji telewizyjnego show „Taniec z Gwiazdami”. W zeszłym roku, podczas pierwszej edycji zatańczyło 160 par z całej Polski i zagranicy (Rosja) w sumie w 24 kategoriach. Całodzienną imprezę oglądało ponad 700 osób. Tancerze reprezentowali 28 klubów z całej Polski. Publiczność podziwiała pokazy taneczne mistrzów najwyższej klasy tanecznej „S”. Turniej był szeroko relacjonowany i pozytywnie komentowany przez wszystkie lokalne tradycyjne media i Internet. Dzięki sukcesowi artystycznemu i frekwencyjnemu impreza stała się kolejnym dużym wydarzeniem kulturalnym w Starogardzie Gdańskim. Starogardzkie Centrum Kultury za organizację „O.T.T.T o Memoriał Edwarda Kowalke” w styczniu br. otrzymało „Wierzyczankę” – nagrodę Prezydenta Miasta w dziedzinie kultury. Irina Grishina i Igor Wilczyński podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego w Starogarxdzie Gdańskim w 2016 r. W tym roku „Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego. II Memoriał Edwarda Kowalke” odbędzie się 5 listopada w Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby w Starogardzie Gdańskim. Całodzienna impreza składać się będzie z trzech bloków. Zaprezentują się tancerze od wieku przedszkolnego, poprzez pary sportowe różnych klas tanecznych i wiekowych, aż do kategorii „Hobby” osób dorosłych, które z pasją podchodzą do nauki tańca. Trzeci blok rozpocznie się o godzinie 18:00 i będzie uroczystą Galą Taneczną. W tej części zaprezentują się najlepsi tancerze, którzy tego dnia przyjadą do Starogardu Gdańskiego. W programie, oprócz prezentacji konkursowych, w specjalnym pokazie zaprezentuje się mistrz najwyższej klasy tanecznej „S” – Igor Wilczyński, trzykrotny Mistrz Polski w tańcach latynoamerykańskich, były wychowanek Edwarda Kowalke, który wraz z Iriną Grishiną, partnerką z Rosji, pokaże specjalne show tańców łacińskich. Warto podkreślić, że w zeszłym roku para ta, prezentując najwyższy poziom tańca towarzyskiego, zachwyciła starogardzką publiczność. Iwona Pawlović Galę turniejową poprowadzi Iwona Pawlović – znakomita polska tancerka i międzynarodowy sędzia taneczny. Wielokrotna Mistrzyni Polski w dziesięciu tańcach, wicemistrzyni w tańcach standardowych i mistrzyni w tańcach latynoamerykańskich. Jako sędzia międzynarodowy posiada uprawnienia sędziowskie dwóch międzynarodowych organizacji tanecznych: IDSF (organizacja amatorska) i WD&DSC (organizacja zawodowa). Od wielu lat sędzia najwyższej, pierwszej kategorii. Jest także właścicielką szkoły tańca i doskonałym nauczycielem, jej wychowankowie zwyciężali w Mistrzostwach Polski Młodzików, Młodzieży, Par Amatorskich i Mistrzostwach Polski Par Zawodowych. Jurorka wszystkich edycji „Tańca z Gwiazdami” – od wielu lat najpopularniejszego, związanego z tańcem towarzyskim show telewizyjnego w Polsce i na świecie. Przez widzów nazywana „Czarną Mambą”. „Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego. II Memoriał Edwarda Kowalke” odbędzie się w strukturach działania Federacji Tańca Sportowego, w skład której wchodzą przedstawiciele profesjonalnego i amatorskiego ruchu tanecznego w Polsce oraz Pomorskiego Związku Tańca Sportowego. Pary oceniane będą przez 9 sędziów, którzy posiadają licencje i uprawnienia do oceniania tancerzy w kategoriach sportowych, byłych mistrzów tańca. Starogardzkie Centrum Kultury planuje przyjazd około 300 tancerzy z całej Polski. Edward Kowalke – urodzony w Starogardzie Gdańskim, trener i wychowawca kilku pokoleń nauczycieli tańca Polskiego Towarzystwa Tanecznego w Okręgu Pomorskim, sędzia Polskiego Towarzystwa Tanecznego, którego tańca uczył profesor Marian Wieczysty (prekursor w Polsce wszystkiego, co jest związane z tańcem towarzyskim). Inicjator i twórca w 1977 roku jednego z najstarszych w Polsce – Klubu Tańca Towarzyskiego „Impuls”, od początku działającego w Starogardzkim Centrum Kultury. Turniej będzie okazją do świętowania jubileuszu 40-lecia istnienia Klubu. Tak było 12 listopada 2016 r.: https://www.youtube.com/watch?v=SM_pHA5poDM /żródło: Starogardzkie Centrum Kultury/
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności