Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Nowy komendant starogardzkiej policji

Nowym komendantem Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim został podinspektor Adam Bork. 30 października uroczyście odebrał powołanie. Gratulacje złożył mu m.in. Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak. – Myślę, że w Starogardzie Gdańskim nadal będziemy mogli czuć się bezpiecznie. Życzę tego wszystkim mieszkańcom oraz Panu, Panie Komendancie. Tak, jak robiłem to wielokrotnie, deklaruję daleko posuniętą współpracę z Komendą Powiatową Policji. Zawsze wspieramy się nawzajem, bo dla samorządu Starogardu Gdańskiego bezpieczeństwo zawsze było i jest priorytetem – powiedział Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak. Komendant Powiatowy Policji w Starogardzie Gdańskim podinsp. Adam Bork odbiera gratulacje od Prezydenta Miasta Starogard Gdański Janusza Stankowiaka. Komendant Powiatowy Policji w Starogardzie Gdańskim podinsp. Adam Bork odbiera gratulacje od Prezydenta Miasta Starogard Gdański Janusza Stankowiaka. Objęcia nowego stanowiska podinsp. Adamowi Borkowi pogratulował także Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński. – Przed chwilą z ogromnym wzruszeniem patrzyłam jak Pana Komendanta żegnali współpracownicy z komendy w Kościerzynie. Widać było w tym bardzo dużo gestów przyjaźni. Pamiętam jak na początku mojej drogi zawodowej na Pomorzu zatwierdzałem nominację Adama Borka na stanowisko Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. Tam swoją funkcję pełnił Pan doskonale. Myślę, że w Starogardzie Gdańskim będzie tak samo – mówił generał Andrzej Łapiński. Gratulacje od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzeja Łapińskiego.  – Bardzo dziękuję za zaufanie oraz powołanie na nowe stanowisko. Jego objęcie jest dla mnie zaszczytem. Zapewniam, że zadbam o dalszy dobry i efektywny poziom swojej służby oraz funkcjonowania naszej jednostki – podkreślił Komendant Powiatowy Policji w Starogardzie Gdańskim podinsp. Adam Bork. Adam Bork służbę w Policji pełni od 1991 r. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki. Ukończył także Szkolenie dla Absolwentów Szkół Wyższych w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Od 15 lutego 2020 r. był Komendantem Powiatowym Policji w Kościerzynie. Otrzymał Krzyż Zasługi za Dzielność, Złoty Medal za Długoletnią Służbę, a także Złotą Odznakę Zasłużony Policjant. Fot. Małgorzata Rogala

Galeria zdjęć

Nowy Komendant Policji Nowy Komendant Policji Nowy Komendant Policji Nowy Komendant Policji Nowy Komendant Policji Nowy Komendant Policji Nowy Komendant Policji Nowy Komendant Policji Nowy Komendant Policji Nowy Komendant Policji Nowy Komendant Policji Nowy Komendant Policji
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności