Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Nowi dyrektorzy szkół i przedszkoli

10 maja Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak powołał na nową, pięcioletnią kadencję dyrektorów trzech miejskich przedszkoli i trzech szkół podstawowych. Swoje funkcje obejmą z dniem 1 września 2019 r. Dyrektorów w dniach 7-8 maja wyłoniły komisje konkursowe. Ich wybór zatwierdził prezydent miasta i jego decyzją dyrektorem Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 3 w Starogardzie Gdańskim została Maria Ziemer, dotychczasowa dyrektor; Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 4 Alicja Prokopów, dotychczasowa dyrektor; Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 8 Zofia Czerwińska, dotychczasowa dyrektor; Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 Mariola Ałtyn, dotychczasowa dyrektor; Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 Robert Jurek, dotychczasowy wicedyrektor tej szkoły. Nowym dyrektorem Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi wybrana została Monika Sengerska, dotychczasowy pedagog szkolny tej placówki. Maria Ziemer, Miejskie Przedszkole Publiczne Nr 3 Alicja Prokopów, Miejskie Przedszkole Publiczne Nr 4 Zofia Czerwińska, Miejskie Przedszkole Publiczne Nr 8 Mariola Ałtyn, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 Monika Sengerska, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi Robert Jurek, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 Konkurs na stanowisko dyrektora Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi nie został rozstrzygnięty. – Serdecznie gratuluję Państwu sukcesu. Przed Wami kolejne wyzwania. Wierzę, że znakomicie sobie z nimi poradzicie. Rola dyrektora placówki oświatowej jest bardzo wymagająca, ale na pewno przynosi także satysfakcję. I to właśnie jej życzę Państwu jak najwięcej – podczas powierzania stanowisk mówił prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak. Nowo wybrani dyrektorzy swoje funkcje pełnić będą do 2024 r. – Dla mnie objęcie funkcji dyrektora to coś zupełnie nowego, ale już dzisiaj mogę zapewnić, że dam z siebie wszystko. Czeka mnie sporo wyzwań, ale myślę, że 10-letnie doświadczenie zawodowe w roli pedagoga bardzo pomoże mi im sprostać. W moich przełożonych zawsze ceniłam jasne delegowanie zadań i tym chciałabym się kierować będą dyrektorem szkoły – powiedziała Monika Sengerska. – Dla mnie także stanowisko dyrektora jest czymś nowym. Mam jednak wiele nadziei na to, że przy pomocy współpracowników zrealizuję założone cele. Dotychczas pełniłem funkcję wicedyrektora. Zdobyte doświadczenie na pewno wykorzystam w dalszej pracy – zapewnił Robert Jurek. Fot. Małgorzata Rogala  
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności