Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Nowe pojazdy we flocie STAR-WiK

Trzy nowe, nowoczesne pojazdy zasiliły dziś flotę STAR-WiK, wzmacniając techniczne zaplecze spółki i usprawniając codzienną pracę ekip wodociągowych oraz obsługi klientów. To kolejny krok w modernizacji, która ma zapewnić mieszkańcom jeszcze wyższą jakość usług. Symboliczne przekazanie aut odbyło się z udziałem Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka oraz Zastępcy Prezydenta Tadeusza Błędzkiego.

Na placu przed budynkiem administracyjnym Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji „STAR-WiK” Sp. z o.o. pojawiły się trzy nowe pojazdy, które zastąpią wysłużone i wyeksploatowane auta wykorzystywane dotychczas przez spółkę. 

W symbolicznym przekazaniu do użytkowania uczestniczyli Prezydent Miasta Janusz Stankowiak oraz Zastępca Prezydenta ds. Techniczno-Inwestycyjnych Tadeusz Błędzki. 

Grupa ludzi
Odbiór trzech nowych aut zakupionych przez spółkę STAR-WiK

 

Dwa samochody marki Ford Transit, wyposażone w specjalistyczną zabudowę, trafią do brygad wodociągowych i będą wspierać realizację bieżących zadań Wydziału Gospodarki Wodą. Trzeci pojazd – niskoemisyjna hybrydowa Dacia Duster – zasili Wydział Obsługi Klienta i będzie służyć przede wszystkim do odczytów radiowych wodomierzy. 

trzy auta a w środku ludzie
Odbiór trzech nowych aut zakupionych przez spółkę STAR-WiK

 

– Spółka zapewnia ciągłość dostaw wody i odbioru ścieków przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Sprawne, niezawodne pojazdy to podstawa – zarówno przy standardowej eksploatacji sieci, jak i podczas nagłych awarii. W naszej flocie są jeszcze auta kilkunasto- i ponad dwudziestoletnie, które nie gwarantują pełnej zdolności operacyjnej ani bezpieczeństwa pracowników. Dlatego rozpoczęliśmy proces wymiany pojazdów i będziemy go kontynuować w kolejnych latach — podkreśliła znaczenie inwestycji prezes STAR-WiK Ewa Sommerfeld. 

—To ważna inwestycja, która wzmacnia zaplecze techniczne spółki i podnosi jakość usług świadczonych mieszkańcom.  Dziękuję Zarządowi i całemu zespołowi za konsekwentne działania, przedsiębiorczość i odwagę w modernizowaniu floty. Nowoczesny i niezawodny sprzęt to podstawa sprawnej reakcji na awarie i zapewnienia ciągłości dostaw wody oraz odbioru ścieków— powiedział prezydent miasta Janusz Stankowiak.

 

 

 

Galeria zdjęć

IMG_3054 IMG_3066 IMG_3071 IMG_3075 IMG_3078 IMG_3080 IMG_3081
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności