Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Nowa siedziba Ochotniczej Straży Pożarnej

Nowa siedziba Ochotniczej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim zostanie zaprojektowana z myślą o strażakach i ich potrzebach, ale też w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców miasta. Budynek ma stanąć przy ul. Tczewskiej w sąsiedztwie MZK. 22 kwietnia Prezydent Miasta Janusz Stankowiak podpisał umowę na opracowanie kompleksowego projektu z firmą MC Architekci ze Szczecina. Strażnica OSP będzie nowoczesnym i funkcjonalnym obiektem dającym przestrzeń do wszechstronnego rozwoju strażaków ochotników w Starogardzie Gdańskim. Budynek będzie miał dwie kondygnacje – parter i piętro. Na parterze zaplanowana jest najważniejsza część tzw. bojowa. Zaplanowane są cztery stanowiska garażowe i jedno, w którym znajdować ma się myjnia i warsztat. Koncepcja wizualna nowej siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim Koncepcja wizualna nowej siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim Oprócz tego na parterze będą szatnie, prysznice, centrum dowodzenia, aneks kuchenny i toalety. W nowej strażnicy znajdzie się też pomieszczenie, które będzie mogło służyć miastu jako centrum zarządzania kryzysowego. Projekt wykona firma MC Architekci ze Szczecina Projekt wykona firma MC Architekci ze Szczecina Na piętrze przestrzeń wykorzystana zostanie na pomieszczenia socjalne, siłownię, biuro zarządu, świetlicę dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz salę z kuchnią. Dzięki zainstalowaniu windy budynek będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych. Budynek będzie w pełni dostępny od frontu. Będzie spełniał wszystkie wymogi stawiane nowym strażnicom. Posiadać będzie także schron. Fot. Małgorzata Rogala Prezydent Miasta Janusz Stankowiak podpisał umowę z wykonawcą projektu Firmą MC Architekci ze Szczecina w towarzystwie |Zastępcy Prezydenta ds. Techniczno-Inwestycyjnuch Tadeusza Błędzkiego oraz prezesa OSP Łukasza Zblewskiego. Prezydent Miasta Janusz Stankowiak podpisał umowę z wykonawcą projektu Firmą MC Architekci ze Szczecina w towarzystwie Zastępcy Prezydenta ds. Techniczno-Inwestycyjnych Tadeusza Błędzkiego oraz prezesa OSP Łukasza Zblewskiego.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności