Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Nowa kierownik SPZOZ Przychodni Lekarskiej

Po pozytywnej rekomendacji komisji konkursowej 26 listopada Prezydent Miasta powołał na kierownika Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Przychodni Lekarskiej w Starogardzie Gdańskim Patrycję Dziewiątkowską-Dudek. Nowa kierownik przychodni posiada wykształcenie wyższe magisterskie uzyskane na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Politechniki Koszalińskiej na kierunku ekonomia w zakresie rachunkowości i finansów; licencjat na kierunku zarządzanie i marketing w zakresie zarządzanie firmą uzyskany w Instytucie Zarządzania i Marketingu na Politechnice Koszalińskiej. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie Zarządzania Zasobami Ludzkimi na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Patrycja Dziewiątkowska-Dudek od 1 kwietnia 1999 r. pracuje w Urzędzie Miasta Starogard Gdański w Wydziale Spraw Społecznych z zakresem zadań własnych Gminy dot. nadzoru, koordynacji i współpracy w ochronie zdrowia, a od 2012 r. rozszerzonych o zadania wynikające z funkcji Pełnomocnika Prezydenta Miasta ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień. W ramach dotychczasowych obowiązków zawodowych nowa kierownik Przychodni Lekarskiej przy ul. Hallera m. in. koordynowała i nadzorowała działalność statutową samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej. Sprawowała nadzór nad zgodnością działań SP ZOZ Gminy z przepisami prawa, w tym ich uregulowaniami wewnętrznymi, pod względem celowości, gospodarności i rzetelności. Brała udział w kontrolach obejmujących realizację zadań SP ZOZ Gminy. Inicjowała i działała na rzecz tworzenia, wzmacniania lokalnych działań i współpracy w zakresie prowadzonych przez siebie spraw (Dni Serca, Dni FAS/FASD, kampanie: Zachowaj Trzeźwy Umysł, Kieruj bez %, Przemoc boli, Narkotyki? To mnie nie kręci, Profilaktyka a Ty, Kociewiacy dla Hospicjum, organizacja turnusów profilaktyczno-wychowawczych dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, organizacja obozów i konferencji naukowych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego). Była współautorką pierwszych programów współpracy z organizacjami pozarządowymi i każdego roku nadal merytorycznie i kompetentnie uczestniczy w ich tworzeniu. Przygotowywała coroczne konkursy ofert dla organizacji pozarządowych oraz placówek lecznictwa odwykowego. Patrycja Dziewiątkowska-Dudek jest przewodniczącą Rady Społecznej SP ZOZ Centrum Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień w Starogardzie Gdańskim; przewodniczacą Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych; członkiem Pomorskiego Forum Rozwiązywania Problemów Uzależnień; członkiem grupy roboczej utworzonej przez Prezydenta Miasta działającej na rzecz powstania hospicjum w naszym mieście; współautorką projektu Gminy „WySTArczy chcieć – RAZEM przeciwko krzywdzeniu dziecka”. Brała udział w projekcie URBACT II pn. „ACTIVE A.G.E.” – Zarządzanie zmianami w miastach związanych ze starzeniem się społeczeństwa. Była też koordynatorem Lokalnej Grupy Wsparcia w ramach tego projektu. Angażowała się w tworzenie w Urzędzie Systemu Zarządzania Jakością. – Objęcie stanowiska Kierownika Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Przychodni Lekarskiej w Starogardzie Gdańskim jest dla mnie wielkim wyzwaniem. Wśród szerokiego spektrum wykonywanych obowiązków zawodowych w Urzędzie Miasta Starogard Gdański znajdował się m.in. nadzór, koordynacja i współpraca w ochronie zdrowia, co mam nadzieję, ułatwi mi wykonywanie obowiązków na nowym stanowisku. Dołożę wszelkich starań, aby Przychodnia Lekarska funkcjonowała na tym samym poziomie na jakim funkcjonowała do tej pory – mówi Patrycja Dziewiątkowska-Dudek, która swoje nowe obowiązki będzie pełnić od 10 grudnia 2018 r. Fot. Małgorzata Rogala
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności