Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Nakręcili najwięcej dla #STG

Przez cały wrzesień trwała zabawa Rowerowa Stolica Polski. Zaciekle rywalizowali w niej rowerzyści z 44 miast. Starogard Gdański zajął wysokie 6. miejsce. 15 października prezydent Janusz Stankowiak podziękował i wręczył nagrody najbardziej aktywnym uczestnikom, którzy kręcili kilometry dla Starogardu. Dla naszego miasta na dwóch kółkach jeździło ponad 360 osób. Łącznie przejechały 94 708,50 km. Wśród kobiet najwięcej kilometrów nakręciły: Magdalena Wolszlegier 3 155,27 km – I miejsce Natalia Bonk 2 922,59 km – II miejsce Iwona Jurkiewicz-Pisarska 925,01 km – III miejsce Spośród mężczyzn najlepsi okazali się: Franciszek Kortas 5 755,45 km – I miejsce Dawid Seroka 3 300,23 km – II miejsce Jarosław Bonk 3 062,50 km – III miejsce – Bardzo dziękuję Państwu za udział w zabawie i wielkie zaangażowanie. Wiem, że bardzo zależało Wam na jak najwyższej lokacie naszego miasta, z czego niezmiernie się cieszę. Jestem pod ogromnym wrażeniem Państwa wyników. Przejechać tak wiele kilometrów w ciągu miesiąca, to nie lada wyczyn. Podziwiam i serdecznie gratuluję – powiedział Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak. Magdalena Wolszlegier odbiera nagrodę za I miejsce w kategorii kobiet. Największą ilość kilometrów dla #STG przejechał 66-letni emeryt Franciszek Kortas. – Na rowerze jeżdżę od około dwóch lat. Bardzo lubię ten rodzaj aktywności. Pomaga mi zachować zdrowie i utrzymać formę. Kiedy dowiedziałem się o Rowerowej Stolicy Polski, bez wahania wsiadłem na rower i jeździłem o wiele więcej niż zwykle. Wyjeżdżałem około godz. 4:00 nad ranem i kręciłem. Mam sporo wolnego czasu, więc mogłem się temu oddać w pełni. Bywało trudno, ale najważniejszy był dla mnie wynik, jaki w rywalizacji osiągnie moje miasto – mówił pan Franciszek. Franciszek Kortas nakręcił dla #STG 5 755,45 km. Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody główne w postaci rowerów ufundowanych przez Salon Rowerowy Kross http://szprychy.com. – Na dzisiejsze rozdanie nagród przywieźliśmy ze sobą dwa rowery. Są to tylko modele pokazowe, bo rowerzyści będą mogli wybrać sobie dowolne z naszej oferty. Podobnie jak w przypadku pozostałych upominków za kolejne miejsca – podkreślił Michał Gaszyński z Salonu Rowerowego Kross. Rowery ufundowane przez Salon Rowerowy Kross. Wszystkim, którzy kręcili kilometry dla #STG bardzo dziękujemy! Liczymy na Wasze wsparcie w kolejnych edycjach Rowerowej Stolicy Polski. Fot. Małgorzata Rogala

Galeria zdjęć

Finał Rowerowej Stolicy Polski Finał Rowerowej Stolicy Polski Finał Rowerowej Stolicy Polski Finał Rowerowej Stolicy Polski Finał Rowerowej Stolicy Polski Finał Rowerowej Stolicy Polski Finał Rowerowej Stolicy Polski Finał Rowerowej Stolicy Polski Finał Rowerowej Stolicy Polski
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności