Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Najlepszy w służbie

Marcin Nierzwicki to najlepszy strażak Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim w 2019 roku. Wyróżnienie przyznała mu Rada Miasta Starogard Gdański 10 czerwca br. Doceniła jego zaangażowanie i pracowitość. Nagrodę wręczyli mu przewodnicząca Rady Miasta i Prezydenta Miasta - 24 czerwca br. Rzetelność, profesjonalizm i kreatywność – to cechy, które wyróżniają zwycięzcę konkursu na najlepszego strażaka Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim za rok 2019. Został nim st.ogn. Marcin Nierzwicki Przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert wręcza st.ogn. Marcinowi Nierzwickiemu nagrodę dla najlepszego strażaka KP PSP w Starogardzie Gdańskim za rok 2019 Nagrodę przyznała mu Rada Miasta podczas XXIV sesji w dniu 10 czerwca br.  Odebrał ją  w środę 24 czerwca br. z rąk przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz prezydenta miasta Janusza Stankowiaka.  Prezydent Miasta Janusz Stankowiak gratuluje Komendantowi KP PSP Tomaszowi Wardynowi wzorowego pracownika. -Jest Pan chlubą naszego miasta  - powiedziała przewodnicząca Rady. - Oby takich strażaków jak Pan było w naszym mieście jak najwięcej. Wówczas wszyscy będziemy czuć się jeszcze bardziej bezpieczni - dodał prezydent miasta.  Nagrodzonemu strażakowi towarzyszył Komendant Powiatowej Komendy PSP  - bryg. mgr inż. Tomasz Wardyn. W imieniu całej załogi podziękował władzom miasta za dostrzeżenie i docenienie trudu pracy starogardzkich strażaków. Od lewej: nagrodzony st. ogn Marcin Nierzwicki oraz Komendant KP PSP w Starogardzie Gdańskim bryg. mg inż. Tomasz Wardyn -  To dla mnie wielki zaszczyt  i ogromne wyróżnienie, ale też motywacja do jeszcze większej aktywności i zaangażowania zwłaszcza, że praca w Straży Pożarnej i pomaganie innym to moja pasja -  dodał St. ogn. Marcin Nierzwicki  Komendant Tomasz Wardyn podkreślił rolę, jaką  Straż pełni w zapienieniu mieszkańcom  bezpieczeństwa.  - Nazywani jesteśmy Strażą Pożarną, ale już nie tylko gasimy pożary. Coraz częściej wzywani jesteśmy do różnych innych zadań specjalnych. To oznacza, że mieszkańcy na nas liczą i nam ufają, że jesteśmy im potrzebni - powiedział.  St. ogn. Marcin Nierzwicki - najlepszy strażak Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej 2019 roku – pracę w Straży Pożarnej rozpoczął 1 sierpnia 2006 roku na stanowisku stażysty. st. ogn. Marcin Nierzwicki -Tak naprawdę przygodę ze strażą zacząłem w wieku 12 lat w Młodzieżowej Drużynie Ochotniczej. Zamiłowanie do tego zawodu, które się wówczas pojawiło, towarzyszy mi do dzisiaj.  Tworzę własną historię. Nikit z mojej rodziny wcześniej nie pracował w Straży Pożarnej. To ja zacząłem nowy rozdział tej historii i  po cichu liczę, że mój syn pójdzie w moje ślady -  powiedział najlepszy strażak 2019 roku.  Obecnie Marcin Nierzwicki realizuje zadania służbowe jako dowódca zastępu w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej. Przełożeni cenią go za sumienność, zdyscyplinowanie i dyspozycyjność, a także sprawność fizyczną. Marcin Nierzwicki wielokrotnie reprezentował starogardzką komendę w piłce siatkowej w Mistrzostwach Województwa o Puchar Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. W wolnym czasie organizuje dodatkowe treningi dla kolegów z pracy. Udziela się w pracach społecznych dla dobra jednostki. Jest też członkiem komisji kwalifikacyjnej w sprawie naboru do służby w komendzie, jako współodpowiedzialny za przeprowadzanie testów sprawnościowych. Stale pogłębia swoją wiedzę pożarniczą poprzez udział w szkoleniach i zajęciach doskonalenia zawodowego, organizowanych w jednostce. Człowiek taktowny, który w swojej codziennej pracy kieruje się zasadami etyki zawodowej. W uzasadnieniu nagrody podkreślono  wzorową służbę oraz dużą aktywność strażaka w codziennych i bezpośrednich kontaktach z obywatelami miasta. Gotowość do podejmowania wyzwań, pracowitość, umiejętność pracy w zespole oraz nastawienie na rozwój zawodowych kwalifikacji. 
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności