Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

„Miarą człowieczeństwa jest wielkość troski o drugiego człowieka”

„Hej Kolęda, Kolęda” to tradycyjne spotkanie organizowane w Starogardzie Gdańskim dla potrzebujących i samotnych. Organizatorem akcji jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W tym roku w holu Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby odbyła się jej 23. edycja. Akcja ta została zainicjowana w 2002 roku przez Prezydenta Miasta Edmunda Stachowicza. Każdego roku, aż do czasów pandemii „Hej kolęda, kolęda” było okazją do spotkania przy wspólnym poczęstunku ubogich i samotnych mieszkańców. Dla wielu było to jedyne świąteczne spotkanie. Czas wspólnych życzeń, śpiewania kolęd i dzielenia się opłatkiem. Obecnie potrzebujący otrzymują wsparcie w postaci żywnościowych paczek. W akcję osobiście zaangażowany jest Prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak. W tym roku w ręce  najuboższych mieszkańców miasta trafiło 200 świątecznych paczek z podstawowymi produktami spożywczymi.   W akcji rozdawania paczek wraz z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej tradycyjnie udział wziął Prezydent Miasta Janusza Stankowiak.    Fot. Anna Więckiewicz

Galeria zdjęć

Hej Kolęda MOPS 2024 Hej Kolęda MOPS 2024 Hej Kolęda MOPS 2024 Hej Kolęda MOPS 2024 Hej Kolęda MOPS 2024 Hej Kolęda MOPS 2024 Hej Kolęda MOPS 2024 Hej Kolęda MOPS 2024 Hej Kolęda MOPS 2024 Hej Kolęda MOPS 2024 Hej Kolęda MOPS 2024 Hej Kolęda MOPS 2024
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności