Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

„Malarstwo Polskie po 1918 r...” Wilno, Kraków, Warszawa

W tym roku najważniejsza wystawa Galerii A im. Michała Faryseja z cyklu „Sztuka Polska” została zorganizowana w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski. Wernisaż odbędzie się 26 października 2018 r. o godz. 18:00, właśnie w Galerii A w Starogardzkim Centrum Kultury. Wystawa będzie czynna do 10 grudnia 2018 r. Odzyskanie w 1918 roku przez Polskę niepodległości oznaczało euforię społeczeństwa. Było to spełnienie marzeń wielu pokoleń żyjących w niewoli Polaków. O wolność walczono w powstaniach, konspirowano, ponoszono ofiary, ryzykowano życiem na wygnaniu i utratą majątku. Polskie malarstwo okresu międzywojennego rozwijało się w atmosferze twórczej swobody. Artyści wyzwoleni z pozaartystycznych powinności tworzyli zgodnie z wyznawanymi ideałami estetycznymi i zainteresowaniami obejmującymi sferę tematyczną i formalną. Eksperymentowali, poszukiwali inspiracji w malarstwie dawnych mistrzów, ulegali wpływom dominującego w światowej sztuce środowiska paryskiego. Szukali indywidualnych dróg rozwoju i spełnienia. Stworzyli dorobek różnorodny i interesujący. Na wystawie „Sztuka Polska” zostaną zaprezentowane prace z Muzeum Okręgowego w Suwałkach, Muzeum Okręgowego w Białymstoku i kolekcjonerów prywatnych. Sponsorzy wydarzenia: POLPHARMA GAMA Patronat: Gmina Miejska Starogard Gdański /SCK/
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności