Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Kolejne nauczycielki z awansem

Magdalena Miloch i Monika Wałaszewska 5 czerwca odebrały z rąk Prezydenta Miasta Starogard Gdański akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego. Awans zawodowy poprzedzony był odbyciem stażu w wymiarze 2 lat i 9 miesięcy, zdaniem egzaminu oraz złożeniem ślubowania przed prezydentem miasta Januszem Stankowiakiem. Nauczycielki zapewniły w nim, że będą rzetelnie pełnić powinność nauczyciela, wychowawcy i opiekuna. Będą rozwijać osobowość uczniów oraz własną, a także kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych i poszanowania Konstytucji RP. Magdalena Miloch uczy wychowania fizycznego w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi. Jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku. – Pracuję w szkole od 9 lat. Nauczycielką w-fu chciałam zostać od najmłodszych lat. Skłonili mnie do tego nauczyciele, którzy zawsze mnie wspierali. Do dzisiaj ci ludzie są moimi przyjaciółmi – mówiła pani Magda. Akt mianowania odbiera Magdalena Miloch. Monika Wałaszewska jest nauczycielką języka polskiego oraz logopedą w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 6. – Śmiało mogę powiedzieć, że mój zawód to moja pasja. Wybrałam go, ponieważ praca z dziećmi i młodzieżą daje mi dużo satysfakcji. Nie można jej z niczym porównać. Każda lekcja jest inna, każdy uczeń, każda klasa. W tym zawodzie nie ma czasu na rutynę i nudę – powiedziała Monika Wałaszewska. Pani Monika w 2012 r. ukończyła stacjonarne studia magisterskie na kierunku filologia polska, specjalność nauczycielska na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dwa lata później, również nie UMK, ukończyła podyplomowe studia z zakresu logopedii. Pracuje w obu profesjach. Nauczycielką jest od 7 lat. Monika Wałaszewska odbiera akt mianowania. Dlaczego wybrała taki zawód? – Miłością do książek zaraził mnie mój tato. Poza tym uważam, że zanim zaczniemy być obywatelami świata i poznawać inne języki, warto nauczyć się naszego własnego – stwierdziła. W dniu nadania awansu zawodowego nauczycielkom pogratulował nie tylko Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak, ale też naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Agnieszka Buczyńska oraz dyrektorzy szkół, w których uczą. Magdalenie Miloch p.o. dyrektora PSP Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi Danuta Pawlisch, a Monice Wałaszewskiej dyrektor PSP Nr 6 Ryszard Hapoński. Fot. Małgorzata Rogala  

Galeria zdjęć

Akty mianowania nauczycieli Akty mianowania nauczycieli Akty mianowania nauczycieli Akty mianowania nauczycieli Akty mianowania nauczycieli Akty mianowania nauczycieli Akty mianowania nauczycieli Akty mianowania nauczycieli Akty mianowania nauczycieli Akty mianowania nauczycieli Akty mianowania nauczycieli Akty mianowania nauczycieli Akty mianowania nauczycieli Akty mianowania nauczycieli Akty mianowania nauczycieli Akty mianowania nauczycieli Akty mianowania nauczycieli Akty mianowania nauczycieli Akty mianowania nauczycieli Akty mianowania nauczycieli Akty mianowania nauczycieli
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności