Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Kolejna ulica w Starogardzie wyremontowana

Dobiegł końca remont ulicy Gimnazjalnej na długości około 200 metrów. Ulica ma nowy dywanik asfaltowy, krawężniki, chodniki i obrzeża trawnikowe. Inwestycja kosztował blisko 400 tys. zł. Ulicę wyremontowała firma PBD ze Starogardu Gdańskiego. Prace trwały od końca maja do początku lipca br. Stara nawierzchnia została sfrezowana, a na jej miejscu pojawił się nowy dywanik bitumiczny. Zniszczone chodniki zastąpiono nowymi z kostki betonowej. Wymienione zostały też krawężniki oraz obrzeża trawnikowe.  -Zależało nam na wykonaniu remontu ul. Gimnazjalnej, bo choć to krótki odcinek drogi, to bardzo ważny - w centrum miasta. Łączy ulicę św. Elżbiety z ul. Hallera, stanowiąc swego rodzaju skrót, dzięki któremu można ominąć główne skrzyżowanie ulic Gdańskiej, Mickiewicza, Hallera i Sikorskiego i skrócić sobie drogę do krajowej 22 – powiedział wiceprezydent Tadeusz Błędzki. Ulica przeszła remont zgodnie z miejskim planem poprawy bezpieczeństwa i komfortu jazdy po centrum miasta. Inwestycja kosztował 382 847,36 zł. Zadanie w całości zostało sfinansowane z budżetu Gminy Miejskiej Starogard Gdański.

Galeria zdjęć

ul. Gimnazjalna po remoncie ul. Gimnazjalna po remoncie ul. Gimnazjalna po remoncie ul. Gimnazjalna po remoncie ul. Gimnazjalna po remoncie ul. Gimnazjalna po remoncie
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności